Connect with us

Zabawa

Netflix „Operacja Hiacynt”: data premiery, spoilery i wszystko o polskich powieściach kryminalnych

Published

on

Na przestrzeni lat Netflix podwoił swoje wysiłki w poszerzaniu swojego zasięgu i z powodzeniem osiągnął pozycję lidera rynku. Nic dziwnego, że platforma traktuje widzów wyjątkowymi treściami z całego świata. To jeden z głównych powodów, dla których Netflix tak bardzo rozzłościł się wśród widzów.

Międzynarodowe programy, takie jak „Post Mortem: Nobody Dies in Skarnes”, „Who Killed Sara?” i „Lupin” odniosły ogromny sukces i zachęciły organizację do większych inwestycji w projekty zagraniczne. Jednym z takich projektów, który znajdzie się w międzynarodowym katalogu Netflix, jest Operacja Hiacynt. Nadchodzący polski film oparty jest na prawdziwej historii z lat 80. i ujawnia prawdę o masowej akcji polskiej policji komunistycznej mającej na celu tropienie homoseksualistów w kraju.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

„Gangland”: data premiery, spoilery i wszystko o francuskim thrillerze od Netflix

„Grudge”: data premiery, spoilery i wszystko o tureckim dramacie kryminalnym od Netflix

Według doniesień przeprowadzono operację stworzenia ogólnopolskiej bazy danych wszystkich polskich homoseksualistów i osób, które miały z nimi kontakt. Na tej liście zarejestrowanych było łącznie 11 000. Historia wydaje się naprawdę fascynująca i ciekawie będzie zobaczyć, jak polska policja przeprowadziła całą operację. Oto wszystko, co wiemy o policji.

Kadr z „Hiacynta” (Netflix)

Data premiery i jak zobaczyć

Nadchodzący polski film będzie miał premierę wyłącznie na Netflix w środę 13 października. Według strony prasowej Netflix, film będzie dostępny do streamingu o godzinie 3:01 czasu wschodniego. Widzowie mogą pobrać Netflix ze sklepu Google Play i Apple App Store.

spojler

„Operacja Hiacynt to thriller, którego akcja rozgrywa się w Polsce w latach 80. XX wieku. Robert, młody gliniarz, znajduje seryjnego mordercę, który ściga gejów. W trakcie śledztwa poznaje Arka. Robert postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także na życie prywatne.”

READ  AO Arena i Poland's Arena Gliwice dołączają do European Arenas Association

Rzucić

Film ma niesamowitą, gwiazdorską obsadę. Tomasz Zietek gra główną rolę Roberta, a Hubert Milkowski wciela się w postać Arka. Z kolei role Halinki i Edwarda wcielą się odpowiednio aktorzy Adrianna Chlebicka i Marek Kalita.

W filmie występują także aktorzy Tomasz Schuchardt (Wojtek), Sebastian Stankiewicz (Maciek), Agnieszka Suchora (Ewa) i Piotr Trojan (Kamil).

Twórca

Film wyreżyserował polski aktor i reżyser Piotr Domalewski, który został uznany za najlepszy film tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Zdobył ponad 25 nagród na różnych festiwalach filmowych na całym świecie i został doceniony za swoje opowiadania.

Scenariusz natomiast napisał Marcin Ciaston. Producentem filmu jest Joanna Szymaska ​​wraz z Tomaszem Morawskim i Krystyną Kantor.

Polski filmowiec Piotr Domalewski (IMDb)

wisiorek

Zwiastun filmu jest intensywny i przedstawia Roberta (Zietek), młodego policjanta „z zasady”, który znajduje seryjnego mordercę geja. W trakcie śledztwa poznaje Arka (Hubert Milkowski). Robert postanawia wykorzystać go jako informatora, nie wiedząc, jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także na życie osobiste.

Zwiastun można obejrzeć tutaj.Jeśli ci się to podoba, pokochasz ten

„Romowie”

„Syn Saula”

‘Pasożyt’

„Mosul”

‘Platforma’

Jeśli masz dla nas artykuł lub historię rozrywkową, skontaktuj się z nami pod numerem (323) 421-7515

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *