Connect with us

Zabawa

Netflix ma teraz gry mobilne. Użytkownicy Androida otrzymują je jako pierwsi

Published

on

Wysłane przez Walé Azeeza, CNN Business

Netflix uruchomił pięć gier mobilnych na telefony i tablety z Androidem, aby przyciągnąć większą uwagę i rozrywkę subskrybentów.

Wraz z wydaniem „Stranger Things: 1984” i „Stranger Things 3: The Game”, gigant streamingowy chce skorzystać z sukcesu swojego charakterystycznego serialu science fiction „Stranger Things”.

Inne utwory to Shooting Hoops, Card Blast i Teeter Up, z których wszystkie są rozliczane tylko dla dorosłych.

Wtorkowa premiera nie obejmuje gry opartej na najnowszym mega hicie, południowokoreańskim thrillerze Squid Game.

Według bloga technologicznego Engadget, tytuły gier były dostępne dla subskrybentów w Polsce, Włoszech i Hiszpanii w ograniczonym zakresie od sierpnia.

„Niezależnie od tego, czy masz ochotę na zwykłą grę, która pozwala zacząć od zera, czy wciągające wrażenia, które pozwalają głębiej zagłębić się w ulubione historie, chcemy zacząć budować bibliotekę gier, która ma coś dla każdego” – powiedział Netflix w oświadczeniu.

Gry będą bezpłatne dla wszystkich użytkowników Androida spośród 200 milionów subskrybentów Netflix, bez reklam, dodatkowych opłat i zakupów w aplikacji, podała firma.

Netflix nie podał w swoim oświadczeniu, kiedy gry będą dostępne dla subskrybentów iPhone’a.

„Nasze gry mobilne są obecnie dostępne na urządzeniach z Androidem po zalogowaniu się do swojego profilu Netflix. Członkowie na telefonie z Androidem zobaczą dedykowaną linię gier i kartę gier, w której będą mogli wybrać dowolną grę do pobrania ”- powiedziała firma.

Netflix po raz pierwszy wszedł do branży gier we wrześniu po przejęciu Night School Studio, siedmioletniego dewelopera z Glendale w Kalifornii, za nieujawnioną kwotę.

W lipcu dyrektor generalny Reed Hastings ogłosił, że gry wideo będą częścią oferty Netflix podczas telekonferencji w drugim kwartale.

The-CNN-Wire™ i © 2021 Cable News Network, Inc., firma WarnerMedia. Wszelkie prawa zastrzeżone.

READ  Syryjski migrant znaleziony martwy na granicy polsko-białoruskiej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.