Connect with us

Zabawa

Nent Chief powołuje się w mediach na „wierzchołek góry lodowej konsolidacji”

Published

on

Szef jednej z najszybciej rozwijających się europejskich usług przesyłania strumieniowego opisał niedawny wybuch mediów jako „szczyt góry lodowej konsolidacji” napędzanej przez tradycyjnych graczy telewizyjnych, którzy chcą nadążyć za zachowaniami konsumentów.

Anders Jensen, dyrektor generalny Nordic Entertainment Group, opisał zbliżającą się falę zawierania umów, ogłaszając na początku przyszłego roku uruchomienie usługi Viaplay w Holandii, dziesiątym kraju w ekspansji międzynarodowej.

Nent z siedzibą w Sztokholmie zyskał sławę jako europejska odpowiedź na Netflix i wejdzie na rynek holenderski z mieszanką skandynawskiego dramatu, niemieckiego futbolu i wysoko cenionych praw do Formuły 1. Firma ogłosiła w czwartek, że wygrała go operator kablowy Ziggo.

Viaplay jest jedną z nielicznych usług transmisji strumieniowej, rozrywki i sportu w Europie, która konkuruje z zasięgiem amerykańskich streamerów na wielu rynkach i jedyną europejską usługą zajmującą drugie miejsce po Netflix w regionie. Jensen ma na celu „co najmniej” 4,5 miliona subskrybentów spoza skandynawskiej bazy Viaplay w ciągu najbliższych czterech lat.

Opisał fuzję WarnerMedia i Discovery w tym tygodniu jako moment rozliczeniowy dla lokalnych europejskich graczy, którzy musieliby zbudować ekonomię skali, aby odnieść sukces na rynku zdominowanym przez streaming.

„To szczyt góry lodowej konsolidacji, ponieważ zmiany w zachowaniu konsumentów są tak dramatyczne” – powiedział. „Należy stworzyć skalę, abyś mógł skorzystać z tych zmian. Jeśli jesteś lokalnym nadawcą, masz podskalę i szukasz możliwości konsolidacji. „

Jensen powiedział, że otrzymał już „niektóre przychodzące” żądania od holenderskich nadawców chcących „współpracować” na rynku – model łączenia treści lokalnych z platformą Nent, który mógłby zostać wdrożony na wielu rynkach.

Szef Nent spodziewa się możliwości zakupu tradycyjnych grup telewizyjnych i przeniesienia silnych katalogów w językach lokalnych na platformę Viaplay. Jednak biorąc pod uwagę brak zasobów strumieniowych w Europie, dla Viaplay bardziej sensowne było „wskoczyć i zbudować, a nie płacić premię istniejącym firmom”.

READ  Wietnam zakazuje filmowania „Barbie” z powodu ilustracji przedstawiających roszczenia terytorialne Chin

Niektórzy analitycy spekulują, że sam Nent może stać się celem przejęcia po rozszerzeniu usług w regionach skandynawskich i bałtyckich oraz ekspansji na Polskę, Stany Zjednoczone i Holandię w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jensen powiedział, że „byli tam niektórzy, o których wiemy, że patrzyli na nas”.

„Ale to nigdy nie jest strategia, która ma być celem. Tworzymy coś, co jest trwałe w perspektywie długoterminowej. . . przez wiele, wiele lat ”- powiedział. „Wolałbym postrzegać nas jako konsolidatorów”.

Po mocnym 2020 roku akcje Nenta spadły od stycznia o prawie 16 procent. Jensen przypisał to „w 100 procentach warunkom rynkowym”.

Dodał: „To nie ma nic wspólnego z nami, zaznaczamy pola”.

Akcje Nenta wzrosły o prawie 5 procent podczas porannego handlu w czwartek.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *