Connect with us

Sport

Neeraj Chopra, indyjski złoty medalista olimpijski, zostaje numerem 2 na świecie w rzucie oszczepem mężczyzn

Published

on

Neeraj Chopra zdobył pierwsze w Indiach złoto olimpijskie w lekkiej atletyce.© AFP

Złoty medalista olimpijski z Indii Neeraj Chopra zajął drugie miejsce na świecie w najnowszych światowych rankingach lekkoatletycznych. Neeraj, który zdobył złoto w rzucie oszczepem na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zajął drugie miejsce z 1315, tylko za Niemcem Johannesem Vetterem, który prowadzi w rankingu z 1396. Polak Marcin Krukowski (trzy), Czech Jakub Vadlejch (cztery) i Niemiec Julian Weber (pięć) uzupełniają pierwszą piątkę rankingu.

Neeraj Chopra zdobył pierwsze w historii Indii złoto olimpijskie w lekkiej atletyce, pokonując najlepszą próbę na dystansie 87,58 mw finale oszczepem mężczyzn. Próba Neeraja pomogła także Indiom ukończyć igrzyska z najlepszym w historii rekordem siedmiu medali.

Neeraj Chopra został ciepło przyjęty po powrocie do Indii i wraz z kilkoma innymi indyjskimi medalistami na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio otrzymał gratulacje od ministra sportu Anuraga Thakura i byłego ministra sportu Kirena Rijiu podczas uroczystej ceremonii w New Delhi.

W rozmowie z NDTV po powrocie do Indii Neeraj Chopra powiedział, że „nie może pozwolić, aby sukces uderzył mu do głowy”.

„Skupiłem się na mojej grze i jeśli wszystko w porządku, sponsorzy i pieniądze pójdą za nimi. Chcę zainwestować je we właściwym kierunku i pomóc potrzebującym. Najważniejszą rzeczą dla mnie jest skupienie się na mojej grze i mogę to osiągnąć sukces, nie pozwól, by ci to uderzyło do głowy – powiedział Neeraj Chopra.

Finansowane

„Cieszę się, że udało mi się zakończyć oczekiwanie Indii na medal olimpijski w lekkiej atletyce. Nie tylko w lekkiej atletyce, we wszystkich sportach, w których braliśmy udział, tym razem poszliśmy dobrze na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio”.

Jego złoty medal na Igrzyskach został również wymieniony przez World Athletics jako jeden z 10 magicznych momentów w lekkiej atletyce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *