Connect with us

technologia

NATO wezwało polskiego prezydenta do przeciwstawienia się rosyjskiej obecności wojskowej w pobliżu Ukrainy | Świat | Aktualności

Published

on

Prezydent Duda wyraził zaniepokojenie ewentualną inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę w czwartek na wspólnej konferencji prasowej z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem podczas wizyty w siedzibie Sojuszu w Brukseli. Powiedział: „Niezbędna jest ostrożność i czujność ze strony NATO, które jest odpowiedzialne za bezpieczeństwo militarne sojuszników”.

Conflict Intelligence Team, szanowany kolektyw rosyjskich dziennikarzy śledczych, opublikował w środę raport oparty na danych z otwartego źródła, pokazujący, że rosyjska armia przenosi czołgi do nowych lokalizacji w pobliżu ukraińskiej granicy.

W raporcie napisano: „Zgadzamy się z szacunkami (zagranicznych) agencji wywiadowczych, że Rosja nie będzie gotowa do ewentualnej operacji przeciwko kontrolowanym przez rząd obszarom Ukrainy najwcześniej na początku przyszłego roku”.

Prezydent Duda wezwał NATO do wzmocnienia strategicznego nadzoru regionu poprzez nową misję policji powietrznej.

Wspomniał również o wzmocnieniu nadzoru i wzmocnieniu wszystkich jednostek NATO na wschodniej flance Sojuszu.

Wielka Brytania planuje wysłać czołgi na flankę, aby wesprzeć siły NATO już na ziemi.

Duda powiedział też, że hybrydowy atak białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki na UE powinien być postrzegany jako część pakietu destabilizującej agresji Mińska i Moskwy, wraz z niedawnym wzrostem cen gazu i redukcją dostaw.

Łukaszenka został oskarżony przez kilka krajów zachodnich o uzbrojonych migrantów, zachęcając ich do podróżowania na Białoruś, a następnie do nielegalnego wjazdu do Unii Europejskiej przez Polskę.

Prezydent Duda powiedział: „Muszą być skoordynowane.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Świat w chaosie” Putina ujawniony przez byłego europejskiego ministra

„To nie jest zagrożenie dla Rosji i pomaga Ukrainie bronić się przed agresją”.

Rzecznik Putina Dmitrij Pieskow niedawno zaprzeczył oskarżeniom amerykańskich mediów o rzekome plany Moskwy inwazji na Ukrainę w celu zdyskredytowania Rosji.

Zamiast tego nalegał, aby ruchy wojsk na terytorium Rosji nie dotyczyły nikogo.

READ  Microsoft naprawia najbardziej przerażającą część swojej wartości produktywności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *