Connect with us

Nauka

Nasila się wzrost liczby COVID-19, ale wciąż jest czas, aby “ opanować sytuację ” – mówi główny lekarz w Henry Ford Health

Published

on

To, że koronawirus rośnie w Michigan, jest łatwo widoczne dla urzędników Henry Ford Health System w metrze Detroit, powiedział w środę jego główny lekarz.

Więcej osób pojawia się na oddziałach ratunkowych Henry’ego Forda z objawami koronawirusa, a 19% miało pozytywny wynik testu na koronawirusa między wtorkiem a środy po południu, powiedział dr Adnan Munkarah podczas briefingu prasowego.

W tym samym 24-godzinnym okresie 6,7% testów na koronawirusa przetworzonych przez laboratoria Henry’ego Forda dało wynik pozytywny na COVID-19, dwukrotnie więcej niż miesiąc temu.

„Obserwujemy podobny trend wśród naszych wizyt ambulatoryjnych” – powiedział Munkarah. „Gdy spojrzymy na odsetek bezobjawowych pacjentów ambulatoryjnych z wynikiem dodatnim, zwiększyliśmy się do 10% z 3% kilka tygodni temu, co oznacza trzykrotny wzrost”.

Powiedział, że wśród pięciu szpitali podstawowej opieki zdrowotnej w systemie znajduje się obecnie 150 pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19.

„Tak więc obserwujemy wzrost liczby pacjentów zarówno szpitalnych, jak i ambulatoryjnych” – powiedział. „Liczby są zdecydowanie wyższe niż widzieliśmy” od wiosennego wybuchu epidemii.

Dobra wiadomość: „Liczby, które widzimy po naszej szpitalnej stronie, są niczym w porównaniu z tym, co widzieliśmy w kwietniu i maju” – powiedział Munkarah. „A to mówi mi, że jesteśmy w punkcie, w którym nadal możemy to kontrolować”.

Wymaga to od mieszkańców stanu Michigan pełnego przyjęcia strategii profilaktycznych, w tym maskowania, dystansowania społecznego, higieny rąk i unikania spotkań w pomieszczeniach.

„Wszystko to było bardzo skuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusa” – powiedział.

Powiedział również, że liczba przypadków grypy w tym roku była niska – być może dlatego, że te same strategie, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się koronawirusa, zapobiegają również rozprzestrzenianiu się grypy.

Munkarah powiedział, że on i inni urzędnicy służby zdrowia nie chcą powtórzenia zeszłej wiosny, kiedy szpitale w Metro Detroit zostały przytłoczone przez pacjentów z koronawirusem.

READ  Polska wystawa sztuki rzuca wyzwanie „anulowaniu kultury”, ale niektórzy widzą rasizm

„Naprawdę nie chcemy ponownie znaleźć się w takiej sytuacji” – powiedział.

Przeczytaj więcej o MLive:

Michigan zgłasza rekordową liczbę 3338 nowych przypadków koronawirusa w ciągu jednego dnia

Rozprzestrzenianie się przez społeczność dociera do wyspy Mackinac po tym, jak tego lata uniknęła koronawirusa

Liderzy szpitali wzywają Michiganders do pomocy w uniknięciu “ kolejnego katastrofalnego wzrostu ” hospitalizacji z powodu koronawirusa

6 powodów, dla których stan Michigan obserwuje wzrost liczby koronawirusów

Coronavirus rośnie w Michigan. Autorytet Whitmera został wypatroszony. Co teraz?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *