Connect with us

Nauka

NASA gratuluje indyjskim astronomom odkrycia Gwiezdnej Galaktyki | India News

Published

on

WASZYNGTON DC: National Aeronautics and Space Administration (NASA) pogratulował indyjskim astronomom odkrycia jednego z najdalszych Gwiazda galaktyki we Wszechświecie, które szacuje się na 9,3 miliarda lat świetlnych od nas Ziemia.
Mówiąc o osiągnięciu ANI we wtorek, NASA opisała to odkrycie jako wysiłek, który pogłębi zrozumienie ludzkości. „NASA gratuluje naukowcom ekscytującego odkrycia” – powiedziała ANI Felicia Chou, specjalistka ds. Publicznych NASA.
Chou dodał dalej: „Nauka jest wspólnym wysiłkiem na całym świecie, a odkrycia takie jak te pomagają ludzkości lepiej zrozumieć, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy i czy jesteśmy sami”.
Pierwsze indyjskie obserwatorium kosmiczne o wielu długościach fal „AstroSat” wykryło ekstremalne promieniowanie UV z galaktyki znajdującej się 9,3 miliarda lat świetlnych od Ziemi. Galaktykę o nazwie AUDFs01 odkrył zespół astronomów pod kierownictwem dr Kanaka Saha z Międzyuczelnianego Centrum Astronomii i Astrofizyki (IUCAA) w Pune.
Indyjski AstroSat / UVIT był w stanie osiągnąć to wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ szum tła w detektorze UVIT jest znacznie mniejszy niż jeden na Kosmiczny teleskop Hubble NASA z siedzibą w USA.
Dyrektor IUCAA, dr Somak Ray Chaudhury, stwierdził, że odkrycie dostarcza bardzo ważnej wskazówki na temat zakończenia ciemnych wieków Wszechświata i pojawienia się światła we Wszechświecie. „Musimy wiedzieć, kiedy to się zaczęło, ale bardzo trudno było znaleźć najwcześniejsze źródła światła” – powiedział.
Pierwsze obserwatorium kosmiczne AstroSat w Indiach zostało uruchomione przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych (ISRO) 28 września 2015 r.

READ  Kariera byłego studenta prawa wchodzi na orbitę z nieoczekiwaną pasją do prawa kosmicznego | Aktualności
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.