Connect with us

science

NASA gratuluje indyjskim astronomom odkrycia Gwiezdnej Galaktyki | India News

Published

on

WASZYNGTON DC: National Aeronautics and Space Administration (NASA) pogratulował indyjskim astronomom odkrycia jednego z najdalszych Gwiazda galaktyki we Wszechświecie, które szacuje się na 9,3 miliarda lat świetlnych od nas Ziemia.
Mówiąc o osiągnięciu ANI we wtorek, NASA opisała to odkrycie jako wysiłek, który pogłębi zrozumienie ludzkości. „NASA gratuluje naukowcom ekscytującego odkrycia” – powiedziała ANI Felicia Chou, specjalistka ds. Publicznych NASA.
Chou dodał dalej: „Nauka jest wspólnym wysiłkiem na całym świecie, a odkrycia takie jak te pomagają ludzkości lepiej zrozumieć, skąd pochodzimy, dokąd zmierzamy i czy jesteśmy sami”.
Pierwsze indyjskie obserwatorium kosmiczne o wielu długościach fal „AstroSat” wykryło ekstremalne promieniowanie UV z galaktyki znajdującej się 9,3 miliarda lat świetlnych od Ziemi. Galaktykę o nazwie AUDFs01 odkrył zespół astronomów pod kierownictwem dr Kanaka Saha z Międzyuczelnianego Centrum Astronomii i Astrofizyki (IUCAA) w Pune.
Indyjski AstroSat / UVIT był w stanie osiągnąć to wyjątkowe osiągnięcie, ponieważ szum tła w detektorze UVIT jest znacznie mniejszy niż jeden na Kosmiczny teleskop Hubble NASA z siedzibą w USA.
Dyrektor IUCAA, dr Somak Ray Chaudhury, stwierdził, że odkrycie dostarcza bardzo ważnej wskazówki na temat zakończenia ciemnych wieków Wszechświata i pojawienia się światła we Wszechświecie. „Musimy wiedzieć, kiedy to się zaczęło, ale bardzo trudno było znaleźć najwcześniejsze źródła światła” – powiedział.
Pierwsze obserwatorium kosmiczne AstroSat w Indiach zostało uruchomione przez Indyjską Organizację Badań Kosmicznych (ISRO) 28 września 2015 r.

READ  Astronomowie twierdzą, że wykryli najbardziej masywne połączenie dwóch czarnych dziur, jakie kiedykolwiek odkryto
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *