Connect with us

Zabawa

Najpopularniejsze polskie postacie z kreskówek, Kajko i Kokosz, są wymienione w serwisie Netflix

Published

on

Dwie najpopularniejsze postaci z kreskówek w Polsce, Kajko i Kokosz, mają swój własny program.

Miłośnicy animacji wkrótce otrzymają nową ciekawostkę od Netflix po adaptacji klasycznego komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz zostanie wydany w przyszłym roku.

Komiksy, wydane w latach 1972-1991, wcielają się w dwóch słowiańskich tytułowych wojowników i pokazują ich średniowieczne bitwy ze smokami, czarownicami i złymi rycerzami.

Często porównywane do Asterix i ObelixHistorie Kajko i Kokosza, obok fantastycznych bitew, zawsze zawierały ironiczne odniesienia do kaprysów życia codziennego w komunizmie, związków zawodowych, biurokracji i braku surowców.

„ Mikołaj obecny ”

Wiadomość o programie została ogłoszona przez Netflix 6 grudnia, że ​​był to „St. Nicholas Gift ”dla miłośników komiksów, bo w Polsce w tym dniu tradycyjnie wymieniane są drobne upominki.

Jednak pomruk o możliwej adaptacji klasycznego komiksu przez Netflix rozpoczął się dwa lata temu, kiedy firma produkcyjna Ego Film nabyła prawa do Kajko i Kokosz od Pauliny Christy, wnuczki twórcy.

„Mój dziadek identyfikował się z Kokoszem. Myślę, że nie bez powodu … Dziadek był takim żarłokiem i wyluzowany. Nie traktował życia poważnie, zawsze się z niego śmiał ”- mówi.

Janusz Christa opublikował swoje pierwsze rysunki w 1957 roku, a wiele jego prac ukazało się w czasopismach Nadmorski wieczór i Świat chłopców. Pracował do 1990 roku, kiedy przeszedł na emeryturę z powodów zdrowotnych. Zmarł w Sopocie w 2008 roku.

Jego prace były bardzo popularne w rodzinnej Polsce. Książka Kajko i Kokosza Szkoła Lotnicza (Latająca szkoła), nawet pierwszy komiks, który znalazł się na obowiązkowych listach lektur w szkołach.

Kultowe postacie

Dla Łukasza Kłuskiewicza, odpowiedzialnego za przechwytywanie treści dla regionu Europy Środkowej w Netflix, klasyczny komiks był oczywistym wyborem.

„W tych komiksowych przygodach wychowano pokolenia, dlatego z niecierpliwością pracujemy nad serialem” – powiedział polskim mediom. „Cieszymy się, że legendarne postacie ożywają i stają się jeszcze bardziej wyraziste w animacji”.

READ  WWE przeprasza za użycie obrazu Auschwitz w pokazie przedpremierowym

Animowany program będzie zawierał pięćdziesiąt dwa odcinki, które mają być historiami same w sobie. Ale tak jak w oryginalnym komiksie, nadrzędny temat przyjaźni zajmie centralne miejsce.

Budżet na pierwszy sezon szacuje się na około pięć milionów złotych (około 1,1 miliona euro).

Ewelina Gordziejuk z Ego Film będzie producentem wykonawczym i showrunnerką przy adaptacji Kajko i Kokosza. Komiks to tylko jedno z wielu dzieł polskiej literatury, które zasługują na adaptację.

„… Nie tylko ze względu na ogromną, stale rosnącą popularność i liczbę wiernych fanów, ale także ze względu na filmowy potencjał opowieści i wyjątkową warstwę artystyczną” – mówi. „To właśnie te wyjątkowe cechy komiksów przekonały mnie, że warto podjąć wyzwanie i zmierzyć się z czymś tak dużym i ważnym dla naszej kultury”.

Nowi czytelnicy

W 2018 roku kilka albumów komiksowych zostało przetłumaczonych na język angielski, ale adaptacja Netflix najprawdopodobniej będzie pierwszym kontaktem widzów spoza Polski z dwoma fikcyjnymi postaciami.

„Jesteśmy przekonani, że dzięki Netflixowi Kajko i Kokosz będą popularne również wśród widzów na całym świecie” – mówi Kłuskiewicz.

Wcześniej komiks był również dostosowywany do gier komputerowych i opublikowano kilka nowych książek, które podążają za postaciami drugoplanowymi z oryginałów. W ostatnich latach zainteresowanie dziełami Christy odnowiło się.

„Kajko i Kokosz i inne jego prace powracają i cieszą się coraz większą popularnością wśród nowych czytelników” – mówi wnuczka.

Zgodnie z oryginalnym stylem książek, nowy program Netflix wykorzysta dwuwymiarową animację.

„Nie chcemy, aby kibice byli rozczarowani” – powiedział Gordziejuk. W związku z tym, że program zaplanowano na 2021 r., Fani będą musieli trochę poczekać, zanim będą mogli sami ocenić.

Dla tych, którzy chcą treści polskiego pochodzenia na Netflix teraz, Andrzej Sapkowskis Wiedźmin pozostaje mocnym wyborem.

READ  Casper: Jak film z 1995 roku rozwinął CGI

– –

W przeciwieństwie do wielu platform informacyjnych i informacyjnych Wschodząca Europa można czytać i zawsze będzie. Nie ma tu paywalla. Jesteśmy niezależni, nie jesteśmy związani z partią polityczną lub organizacją korporacyjną ani nie reprezentujemy takiej partii. Chcemy tego, co najlepsze dla wschodzącej Europy, ni mniej, ni więcej. Twoje wsparcie pomoże nam rozpowszechniać informacje o tym niesamowitym regionie.

Możesz pomóc Tutaj. Wielkie dzięki.

Emerging Europe wspiera niezależne dziennikarstwo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *