Connect with us

Nauka

Najnowsze wiadomości ze świata na 19 października

Published

on

Prezydent Donald Trump przemawia do dziennikarzy na międzynarodowym lotnisku Phoenix Sky Harbor w poniedziałek 19 października w Phoenix w Arizonie. Alex Brandon / AP

– Ataki prezydenta Trumpa na dr Anthony’ego Fauci, dyrektora National Institute of Allergy and Infectious Diseases, nie pomogą Stanom Zjednoczonym w walce z pandemią koronawirusa – powiedział dr Ashish Jha, dziekan Brown University School of Public Health.

Jha powiedział Jake’owi Tapperowi z CNN, że „jest to„ niepokojące i „denerwujące”.

„Jesteśmy w środku najgorszej pandemii od stulecia, a dr Fauci jest nie bez powodu najbardziej szanowanym ekspertem w dziedzinie chorób zakaźnych w Ameryce” – powiedział Jha.

„Jest najlepszy, a atakowanie go osobiście jest bardzo niefortunne i nie pomoże krajowi” – dodał Jha.

„To znaczy, teraz zbliżamy się do trudnej jesieni i zimy. Atakowanie najlepszych ekspertów nie jest tym, co chciałbyś robić, jeśli jesteś prezydentem Stanów Zjednoczonych ”.

Może to również mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne, powiedział Jha.

„Dr. Fauci to nie tylko ktoś, kogo szanuje opinia publiczna. Wszyscy w medycynie, którzy studiują te rzeczy, uważamy go za najlepszego z możliwych ”- zauważył Jha.

„A więc podważanie go i podważanie jego przesłania naprawdę sprawia, że ​​kontrolowanie tego wirusa jest o wiele trudniejsze, ao wiele trudniej jest kontrolować tę pandemię. Myślę, że prezydent wyrządza wielką krzywdę doktorowi Fauci, ale tak naprawdę krajowi ”.

Trump nazwał Fauci „katastrofą” i nazwał go i innych ekspertów w dziedzinie zdrowia „idiotami” w poniedziałkowej rozmowie telefonicznej z kampanią.

Dr Richard Besser, były pełniący obowiązki dyrektora Centers for Disease Control and Prevention, powiedział Andersonowi z CNN w „Full Circle”, jeśli przywódcy polityczni nie współpracują z naukowcami, aby zebrać naród w odpowiedzi na koronawirusa, prawdopodobnie zawiedzie.

„Jedynym sposobem, w jaki działa reakcja, jest jednolity przekaz między przywódcami politycznymi a liderami nauki, ponieważ liderzy nauki nigdy nie będą prosić ludzi o zrobienie rzeczy, które są łatwe. Proszą ludzi o zmianę stylu życia, do podjęcia działań, ograniczenia rozprzestrzeniania się czynnika zakaźnego, a to wymaga poświęcenia, a kiedy nie ma przywódców politycznych, którzy gromadzą naród i czyni z niego wysiłek narodowy, poniesiecie porażkę ”- powiedział.

„Agentów zakaźnych nie obchodzi, jaką partię polityczną wspierasz. Nie obchodzi ich, gdzie mieszkasz. Zarażą wszystkich i każdego” – powiedział.

READ  Wyjaśnienie: Dlaczego Kaliningrad jest tak ważny dla Rosji? | Europa | Wiadomości i aktualności z całego kontynentu | DW

Zegarek:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *