Connect with us

Nauka

Najnowsze wiadomości dotyczące koronawirusa: Szkoły stają w obliczu „zakłóceń”, jeśli szczepionki dla dzieci zostaną odrzucone, sugeruje ekspert Sage

Published

on

sSzkoły mogą zostać „przerwane”, jeśli szczepionki przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat zostaną odrzucone, zasugerował rządowy doradca naukowy.

Profesor John Edmunds, członek Naukowej Grupy Doradczej ds. Sytuacji Nadzwyczajnych (Sage), powiedział, że przy rozważaniu szczepień dzieci ministrowie powinni wziąć pod uwagę potencjalne zakłócenia w edukacji na dużą skalę.

Powiedział programowi BBC Radio 4’s Today: „Myślę, że powinniśmy wziąć pod uwagę szerszy wpływ, jaki Covid może mieć na dzieci oraz ich osiągnięcia edukacyjne i rozwojowe.

„W Wielkiej Brytanii w tej chwili trudno powiedzieć, ile dzieci nie zostało zarażonych, ale prawdopodobnie jest to około połowa z nich, czyli około sześciu milionów dzieci, więc to długa droga, jeśli pozwolimy, aby infekcja po prostu przeszła przez populację … wiele dzieci zostanie zarażonych, a to spowoduje wiele zakłóceń w szkołach w nadchodzących miesiącach”.

Podobnie były główny doradca naukowy powiedział, że rząd powinien wziąć pod uwagę szersze szkody wynikające z nieszczepienia dzieci przeciwko Covid-19.

Profesor Mark Walport powiedział programowi, że JCVI patrzy na to tylko „przez bardzo prywatny obiektyw”, który, jak powiedział, nie bierze pod uwagę „szerszych kwestii, takich jak edukacja i jej szkody”.

W piątek wieczorem doradcy naukowi Wspólnego Komitetu ds. Szczepień i Szczepień postanowili nie zalecać szczepienia dzieci, twierdząc, że korzyści ze względów zdrowotnych są niewielkie.

Decyzja o zaszczepieniu wszystkich trzech milionów dzieci w wieku od 12 do 15 lat w Wielkiej Brytanii jest obecnie wstrzymana, ponieważ naczelni lekarze czterech krajów oceniają szersze korzyści pozazdrowotne dla dzieci.

Śledź najnowsze aktualizacje poniżej.

READ  Polskie budynki obiecujące utopię - The Calvert Journal
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.