Connect with us

Zabawa

Najlepsze miasta w Polsce, w których studenci zagraniczni mogą mieszkać i pracować

Published

on

Czy jesteś studentem zagranicznym, którego celem jest międzynarodowa kariera? Dlaczego o tym nie pomyśleć praca w Polsce?

W ostatnich latach coraz więcej osób przenosi się do Polski w celach zawodowych. Powołując się na wstępne wyniki badania GUS, agencji rządowej, Notes from Poland powiedział, że w Polsce mieszkało ponad dwa miliony obcokrajowców, co stanowiło około 5% populacji kraju na koniec 2019 roku.

Dodają, że dane Ministerstwa Pracy pokazały, że w 2019 r. liczba Wydane pozwolenie na pracę dla imigrantów spoza UE. Warto zauważyć, że trudno było uzyskać dokładne dane dotyczące całkowitej liczby imigrantów w kraju, ale dane te wskazują na nieco pozytywny sentyment do Polski w zakresie możliwości zatrudnienia.

Tymczasem London School of Economics zauważa, że ​​PKB Polski skurczył się w 2020 r. o „tylko” 3,5%, znacznie mniej niż średnia OECD wynosząca 5,5%. Stanowiło to wyraźny kontrast do Wielkiej Brytanii, gdzie odsetek ten wynosił 9,9%. Zauważają, że stopa bezrobocia gwałtownie wzrosła w całej Europie, ale oficjalne polskie dane niewiele się zmieniły i według najnowszych danych Eurostatu są najniższe w UE.

Polska gospodarka również radziła sobie dobrze przed wybuchem pandemii.

Oprócz rosnącej liczby pozwoleń na pracę dla migrantów, Polska jest bogata w historię, bogatą w wielowiekową kulturę i tradycję, które sprawiają, że jest ona atrakcyjna dla osób bez polskich korzeni do osiedlania się w kraju w poszukiwaniu pracy.

W połączeniu z faktem, że koszty życia w Polsce są niższe niż w innych krajach UE, a nie tylko obfituje w piękno przyrody, które sprawiają, że przygoda na świeżym powietrzu jest idealna dla żądnych przygód, wiele miast ma to wszystko.

Oto trzy miasta, dzięki którym pracy w Polsce nie pożałujesz:

Wrocław

Jest wiele powodów, dla których Wrocław został uznany za jeden z najlepszych kierunków podróży w Europie w 2018 roku. Tutaj cuda architektury, rzeki i nie tylko nazwano „Wenecją Północy”.

READ  Anna Nowak-Ibisz ma 54 lata. Został namalowany przez artystkę na urodziny.

Istnieje wiele centrów rozrywki, barów i klubów, w których można odpocząć po męczącym dniu. Dodatkowo miasto posiada dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej.

Miasto posiada system komunikacyjny, który łączy je z resztą Polski i sąsiednimi krajami, takimi jak Niemcy i Czechy.

Samo miasto jest pełne możliwości. Osiedliło się tu wiele międzynarodowych korporacji, takich jak IBM, Nokia, Credit Suisse, Volvo Group, DataArt, Google, McKinsey & Company, Dolby i HP Inc.

Pozy

Poznań leży w zachodniej Polsce nad rzeką Wartą i jest powszechnie znany jako rozwinięty gospodarczo region województwa wielkopolskiego. To także piękne miasto o bardzo bogatej historii, oferujące swoim mieszkańcom zarówno małomiasteczkowy klimat, jak i tętniące życiem wielkomiejskie życie.

Tutaj możesz zwiedzić niezliczone muzea, galerie sztuki i teatry w weekend. W nocy jest wiele restauracji, barów i pubów dla nocnych marków. Jest również strategicznie położony – Berlin jest tylko dwie i pół godziny jazdy od hotelu.

Poznań określany jest jako miasto przyjazne dla biznesu. Jest siedzibą wiodących firm, takich jak Roche, Amazon, Unilever, Volkswagen i innych.

Kraków

Jednym słowem opisać miasto Kraków? Majestatyczny. Położone nad słynną Wisłą, jest jednym z najstarszych miast w Polsce i kipi od historycznej architektury, sztuki, kultury i nie tylko. Jest historyczny, ale też żywy. Jego duży rynek, zatłoczone ulice i opcje rozrywki sprawiły, że jest to miejsce, które podoba się tłumom.

Istnieje wiele tramwajów, autobusów i taksówek do poruszania się. Dostępność ułatwia mieszkańcom zwiedzanie pięknych parków i delektowanie się pysznymi daniami.

Osoby poszukujące satysfakcjonującej pracy w Polsce ucieszą się, że do największych firm na arenie międzynarodowej należą Cisco Systems, Shell, IBM, Motorola Solutions, HSBC Holdings, Google, Nokia, Accenture, Heineken, Uber i Philip Morris Belong.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *