Connect with us

Świat

„Najgorsza rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczył.”

Published

on

„Najgorsza rzecz, jakiej kiedykolwiek doświadczył.”

Polityka

Prezydent Biden „stracił koncentrację” podczas dyskusji na szczycie G7 we Włoszech w tym tygodniu, a osoba posiadająca wiedzę dyplomatyczną stwierdziła, że ​​głównodowodzący był „najgorszym, jakim kiedykolwiek był”.

Kolejny uczestnik z delegacji spoza Ameryki powiedział The Sun W piątek stwierdził, że publiczne błędy, które 81-latek popełnił pierwszego dnia spotkania, były „żenujące”.

Biden spotkał się na dorocznym spotkaniu z przywódcami najbogatszych demokracji świata – w tym premierem Włoch Giorgią Meloni i premierem Wielkiej Brytanii Rishi Sunakiem – aby omówić priorytety gospodarcze i bezpieczeństwo swoich krajów.

Z nowego raportu wynika, że ​​prezydent Biden „stracił koncentrację” na szczycie G7 we Włoszech, a osoba posiadająca wiedzę dyplomatyczną stwierdziła, że ​​naczelny dowódca zachował się „tak źle, jak nigdy dotąd”. Reutera

Jednak prezydent zwrócił na siebie uwagę szeregiem dziwacznych działań. Dlatego niezdarnie zasalutował Meloni, gdy witała ich w czwartek, i odszedł od swoich odpowiedników podczas pokazu skoków spadochronowych, po czym premier gospodarza musiał zaprowadzić go z powrotem do grupy.

„The Sun” podał również, że Biden wykazał chwile jasności podczas omawiania pilnych spraw z przywódcami Kanady, Francji, Niemiec, Włoch, Japonii, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.

Jest to zgodne z wiedzą The Washington Post na temat doradców Białego Domu, że Biden, który w styczniu 2029 r. zakończy drugą kadencję będzie miał 86 lat, czasami traci koncentrację podczas prywatnych rozmów.

Zastępca sekretarza prasowego Białego Domu Andrew Bates nazwał w piątek raport „The Sun” „kłamstwami” i pochwalił „skuteczne przywództwo Bidena za granicą, które poprawia nasze bezpieczeństwo narodowe”.

Bates nalegała również, aby „Washington Post” i inne media podały zniekształconą wersję nagrania wideo, na którym Biden odchodzi od demonstracji spadochronowej, oraz że prezydent powiedział o tym innemu spadochroniarzowi tuż poza kadrem filmu, „pokazując mu kciuk w górę”. i powiedział „gratulacje”.

Jednak w piątek Sunak powiedział reporterom, że choreografia ceremonii wymagała, aby Biden dołączył do swoich odpowiedników.

READ  Talibowie nakazują wszystkim afgańskim kobietom noszenie burki | Afganistan

„Po prostu poszedł i rozmawiał z każdym z nich indywidualnie oraz z Gruzją [Meloni] powiedział: „Nie martw się, wszyscy przyjdą [us]„” – powiedział Sunak.

Jeden z uczestników określił wygląd najstarszego prezydenta USA wszechczasów jako „zawstydzający”. REUTERS
Premier Włoch Giorgi Meloni, Biden, premier Wielkiej Brytanii Rishhi Sunak, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Kanady Justin Trudeau, kanclerz Niemiec Olaf Scholz i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen na szczycie G7. Obrazy Getty’ego

„Mieliśmy ustawić się w kolejce, żeby mogli przyjść i wtedy uścisnąć nam ręce”.

Sunak bronił także amerykańskiego prezydenta, mówiąc, że Biden „ma się dobrze” i że jest „bardzo uprzejmy” wobec personelu wojskowego biorącego udział w demonstracji.

Według The Sun Biden opuścił także kolację dla przywódców G7 w czwartkowy wieczór w luksusowym hotelu na południu Włoch.

W ramach szczytu Stany Zjednoczone podpisały z Ukrainą 10-letnią umowę o bezpieczeństwie, a sojusz zgodził się pożyczyć Kijowowi dodatkowe 50 miliardów dolarów na wysiłki wojenne przeciwko Rosji.

Biden został przyłapany na nagraniu wideo, gdy podnosił prawą rękę w niezręcznym salutowaniu Meloni po powitaniu jej na scenie we włoskim mieście Fasano. Reutera
Podczas szczytu grupa G7 podpisała 10-letnie porozumienie w sprawie bezpieczeństwa, które zapewni Ukrainie dodatkowe 50 miliardów dolarów na jej wysiłki wojenne przeciwko Rosji. AFP za pośrednictwem Getty Images

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poprosił o wsparcie podczas swojego udziału w szczycie, a później wraz z Bidenem wyraził na konferencji prasowej wspólny sprzeciw wobec rosyjskiej agresji.

Zdrowie psychiczne Bidena budzi coraz większe obawy wśród demokratycznych prawodawców i ich doradców, jak ujawnił w zeszłym tygodniu przełomowy raport „Wall Street Journal”. Prezydenta często przyłapywano podczas spotkań na czytaniu ściągawek i odpoczywaniu oczu.

„Nie można tam być bez poczucia dyskomfortu” – powiedział agencji informacyjnej źródło zaangażowane w rozmowy na początku tego roku na temat pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy wartego 95 miliardów dolarów.

Z lutowego sondażu ABC News/Ipsos wynika, że ​​szokujące 86 procent wyborców, w tym 73 procent Demokratów, uważa, że ​​Biden jest za stary, aby sprawować drugą kadencję.

Jak ujawnił w zeszłym tygodniu przełomowy raport „Wall Street Journal”, zdrowie psychiczne Bidena budzi coraz większe obawy wśród demokratycznych prawodawców i ich doradców. REUTERS

W marcu pierwsza dama Jill Biden wyśmiała pomysł ówczesnej republikańskiej kandydatki na prezydenta Nikki Haley, aby zmuszać polityków powyżej 75. roku życia do przystąpienia do testu kompetencji umysłowych, nazywając go „śmiesznym”.

Biden zmierzy się z byłym prezydentem Donaldem Trumpem podczas pierwszej debaty prezydenckiej w tym cyklu, która odbędzie się 27 czerwca w CNN.

READ  Władimir Putin oskarża przywódców grupy Wagnera o zdradę Rosji

Połowa wyborców w USA spodziewa się, że w trakcie słownej sprzeczki urzędujący prezydent zapomni, gdzie się znajduje, a jedna trzecia spodziewa się, że zejdzie ze sceny. Opublikowano ankietę przeprowadzoną przez JL Partners Pokazy w czwartek.


https://nypost.com/2024/06/14/us-news/bidens-condition-shocks-allies-at-g7-summit-with-one-saying-its-gorst-he-has-ever-been- report/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL, aby go udostępnić

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *