Connect with us

Świat

„Najbrzydszy wszechczasów”; „Wygląda na części samochodowe”

Published

on

Dziś o godzinie 17:00 w kościele św.Piotra zostaje zainaugurowana szopka i choinka. Szopka o powierzchni 125 metrów kwadratowych z ceramicznymi figurami jest dziełem artystów z małej osady Castelli niedaleko Teramo, która jest ważnym ośrodkiem tego rzemiosła od XVI wieku. Figury zostały wykonane w latach 1965-1975. Szopka była wcześniej wystawiana w Rzymie, Jerozolimie, Betlejem i Tel Awiwie. Zdjęcia, delikatnie mówiąc, nie wzbudziły entuzjazmu. Szopka jest nawet opisywana jako najbrzydsza w historii.

Przeczytaj także: Papież zachęca go: „W roku pandemii Covid-19 szopka i choinka są niezwykłymi znakami nadziei”.

Szopka w Watykanie

Szopka w Castelli w Bazylice Świętego Piotra składa się z ceramicznych figurek, które są większe niż naturalne figury ludzkie. U św. Piotra pokazano tylko niektóre figury z Kolekcji 54. Przedstawiają miejsce narodzin Pana Jezusa, a ponad Świętą Rodzinę – anioła z rozpostartymi skrzydłami, które go chronią. Nie zabraknie również Trzej Królów, dudziarza, pasterki z dzbankiem, flecistka, a nawet dziewczynka z lalką.

Figury składają się z modułów w kształcie pierścieni, które zachodzą na siebie i tworzą cylindryczne popiersia. W szopce znajdziesz odniesienia do sztuki starożytnej, greckiej i sumeryjskiej, a także rzeźby starożytnego Egiptu.

Uwagi

Szopka nie spodobała się internautom. Przywykliśmy do tego i oczekujemy od Świętych Rodzin bardziej tradycyjnych postaci. To stoisko wywołało ogromne emocje.

W Watykanie powstaje tegoroczna szopka bożonarodzeniowa. Moim zdaniem jest to najbrzydsza stajnia w historii tych, którzy oszpecają (usuwają) św. Piotr.

– Niezauważona Pani Daniel Wachowiak.

Czy ktoś lubi tegoroczną ceramiczną szopkę w St. Peter? Czy masz jakieś pomysły interpretacyjne?

– pyta dziennikarz KaI Dawid Gospodarek.

Czy to stworzenie przynosi radość świąteczną?

Przedszkole na placu św. Piotra.

Dlaczego szopka w Watykanie jest taka brzydka?

Wygląda na części samochodowe, zabawki dla dzieci i astronautę.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *