Connect with us

Nauka

Muzeum Holokaustu w Los Angeles rozpoczyna poważną rozbudowę – Daily News

Published

on

Muzeum Holokaustu w Los Angeles rozpoczyna poważną rozbudowę – Daily News

Kosztująca 50 milionów dolarów rozbudowa Muzeum Holokaustu w Los Angeles, zwana kampusem Jona Goldrich, obejmie zewnętrzne „przestrzenie odblaskowe”; galerie; sale lekcyjne; teatr, w którym odbywają się rozmowy ocalałych, pokazy filmów, koncerty, konferencje i programy publiczne; oraz pawilon wagonowy, w którym pomieści autentyczny wóz odkryty poza obozem zagłady na Majdanku w Lublinie. Zdjęcie dzięki uprzejmości

LOS ANGELES – W środę, 16 listopada, Muzeum Holokaustu w Los Angeles otworzyło znaczną rozbudowę swojego kampusu w Pacific Park, która podwoi wielkość obiektu i doda dodatkowe funkcje, w tym teatr, sale lekcyjne i przestrzeń wystawienniczą.

„Muzeum Holokaustu w Los Angeles pracuje całym sercem i łopatami, aby w dalszym ciągu budować instytucję zajmującą się eliminowaniem wszelkich form antysemityzmu i nienawiści poprzez edukację i oświecenie” – powiedziała dyrektor muzeum Beth Kean. „Będziemy nadal czcić pamięć tych, którzy zginęli i naszych ukochanych ocalałych, których odwaga, determinacja, siła i odporność przypominają światu, że nigdy nie wolno nam zapomnieć kluczowych lekcji z przeszłości”.

Rozbudowa o wartości 50 milionów dolarów, zwana kampusem Jona Goldrich, obejmie zewnętrzne „przestrzenie odblaskowe”; galerie; sale lekcyjne; teatr, w którym odbywają się rozmowy ocalałych, pokazy filmów, koncerty, konferencje i programy publiczne; oraz pawilon wagonowy, w którym pomieści autentyczny wóz odkryty poza obozem zagłady na Majdanku w Lublinie.

Na kampusie znajdzie się także sala kinowa, w której będzie można oglądać holograficzną wystawę „Wymiary w świadectwie” Fundacji Shoah USC, zawierającą rozmowę z wirtualnym ocalałym z Holokaustu.

Płomień Odwagi, wieczny ogień, który będzie płonął w obiektach, będzie również obecny na terenie kampusu.

Rozbudowę zaplanowano w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na muzeum, które według urzędników osiągnęło już maksymalną pojemność, a frekwencja wzrosła czterokrotnie od 2011 r., co zmusiło placówkę do odrzucenia niektórych grup.

READ  W ramach planu filmowego na budynku umieszczono banery.

Projekt nosi imię założycielki muzeum i ocalałej Jony Goldrich, dzięki darowiznie od córek Goldricha, Andrei i Melindy.

W tym przełomowym wydarzeniu wzięło udział wielu lokalnych urzędników, w tym nadzorca hrabstwa Lindsey Horvath, radna miasta Los Angeles Katy Yaroslavsky, przedstawiciel Jesse Gabriel i senator Ben Allen.

Przedstawiciele muzeum twierdzą, że rozbudowa zwiększy liczbę zwiedzających do 500 000 do 2030 r., a jednocześnie poszerzy programy edukacyjne i zapewni większą liczbę wystaw tymczasowych i podróżnych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *