Connect with us

Nauka

Muzeum Auschwitz potępia prezenterkę Fox Nation Larę Logan za komentarze Fauci

Published

on

Lara Logan, gospodarz platformy streamingowej Fox News, została potępiona przez kilka znanych organizacji żydowskich i Muzeum Auschwitz po porównaniu głównego doradcy medycznego Białego Domu Anthony’ego Fauci’ego z Josefem Mengele, nazistowskim lekarzem, który przeprowadzał eksperymenty na więźniach żydowskich obozów śmierci podczas Holokaustu .

„Odkrywanie tragedii ludzi, którzy padli ofiarą zbrodniczych eksperymentów pseudomedycznych w Auschwitz w debacie o szczepionkach, pandemii i ludziach walczących o ratowanie życia ludzkiego jest haniebne” – Muzeum i Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau w Polsce powiedział we wtorek w oświadczeniu na Twitterze. „To brak szacunku dla ofiar i smutny objaw upadku moralnego i intelektualnego”.

Amerykański Komitet Żydowski stwierdził, że komentarze były „całkowicie haniebne” i zauważył, że Mengele zasłużył sobie na przydomek „Anioła Śmierci” za przeprowadzanie śmiertelnych eksperymentów na więźniach w Auschwitz. w tym wiele dzieci.

Bez względu na to, czy zgadzasz się z Faucim, porównywanie go do „najsmutniejszego eksperymentatora medycznego w historii jest nie do zniesienia” – powiedział David Harris, dyrektor generalny komitetu.

„Obejmuje to robienie dziwacznych analogii sugerujących, że dr Fauci jest podobny do nazistowskiego zbrodniarza wojennego Josefa Mengele, znanego ze swoich przerażających eksperymentów medycznych na więźniach” – dodał.

Podczas poniedziałkowego występu w „Fox News Primetime” Logan, który prowadzi program w serwisie streamingowym Fox Nation, rozpowszechniał nieprawdziwe informacje o COVID-19 i twierdził, bez dowodów, że „ludzie na całym świecie” mówią, że Fauci ma nie reprezentują nauki, ale zamiast tego reprezentują Mengele ze względu na jego rolę w przekazywaniu mandatów na pandemię koronawirusa.

Fox News nie zwrócił od razu prośby o komentarz.

Porównania dotyczące Holokaustu stały się wspólny motyw w środowiskach antyszczepionkowych i antymandatowych, stawiających żydowskie organizacje historyczne i obronne w sytuacji konieczności wielokrotnie przemówienie. Niektórzy wybitni krytycy szczepień użyli żółtych gwiazdek, aby porównać swoją sytuację – będąc zachęcany do szczepień w celu uczestniczenia w pewnych aspektach społeczeństwa – do nazistowskiego traktowania Żydów podczas Holokaustu.

Fauci, wieloletni dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, był demonizowany przez prawicowców podczas pandemii za wydawanie naukowych zaleceń, które ewoluowały wraz z nowszymi informacjami, na temat ograniczeń i szczepionek na COVID-19. Ataki nasiliły się w związku z obawami dotyczącymi pojawiającego się wariantu omikronu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.