Morgan zdobywa hat-tricka, Gaels pokonuje Eagles w meczu na punkty

CHENEY, Waszyngton — Jeśli kibice chcieli zobaczyć gole, w niedzielne popołudnie na stadionie EWU Soccer Field mieli ich mnóstwo. Kobieca piłka nożna we wschodnim Waszyngtonie miała przewagę liczebną w meczu, przegrywając 6:3 z Saint Mary’s College.

Senior Maddy Morgan w ciągu ostatnich dwóch tygodni wybuchł pożar i strzelił dziś trzy gole przeciwko Gaels. W tym sezonie Orły mają obecnie bilans 1-6

Pierwszy gol Morgana padł w siódmej minucie po obronie bramkarza Saint Mary Taylora Polanda. Chloe Pattison posłał piłkę w lewy róg siatki, jednak Polska zdołała przejąć piłkę i ją odbić. Morgan wyczyścił strzał i dał Orłom prowadzenie 1:0.

Następnie Geals strzelili trzy gole i do przerwy prowadzili 3:1. SMC strzelił czwartego gola bez odpowiedzi na początku drugiej połowy, poprawiając się o trzy punkty nad wschodnią drużyną.

Orły objęły prowadzenie po drugim golu Morgana w 57. minucie. Morgan oddał strzał w słupek Elżbieta Cole i strzelił obok Polski, zdobywając bramkę.

Następnie w 63. minucie Madison Kem przedryblował boisko i odnalazł Pattisona, który pobiegł w stronę bramki. Pattison dośrodkował Morgan pod nogi, a ona skompletowała hat-tricka.

W 67. i 86. minucie SMC popełniło faule w polu karnym i oba rzuty zamieniły na prowadzenie 6:3. Wynik utrzymał się do końca meczu.

Notatki Orła

• Maddy Morgan Obecnie ma na koncie 10 goli w tym sezonie i 25 w karierze. Awansuje na drugie miejsce na liście celów wszechczasów programu, wyprzedzając Jenny Havez (23) i Cassie Black (24), które zajęły odpowiednio trzecie i drugie miejsce. Morgan jest także czwarty pod względem liczby bramek w sezonie w siedmiu meczach.
  • Chloe Pattison Zanotowała swoje pierwsze asysty w karierze i oddała dwa najlepsze w karierze strzały.
  • Madison Kem strzeliła swoją pierwszą asystę w karierze i dodała trzy strzały w meczu, w tym dwa celne.
  • Corina Fröhle ustanowił rekord swojej kariery czterema strzałami.
  • Saint Mary’s miała przewagę 29-16 w strzałach. Popełnili 13 fauli wobec ośmiu Orłów.

Następny
W tym tygodniu wschodni Waszyngton wraca na właściwe tory, grając z UC Davis w czwartek (14 września) i Nevadą w niedzielę (17 września).

Nowość na sezon 2023–24: karnet sportowy EWU Women’s Sports Pass zapewnia fanom dostęp do ponad 30 wydarzeń Eagle Athletics, w tym siatkówki, piłki nożnej i koszykówki kobiet, za jedyne 5 USD za mecz! Dowiedz się więcej i zdobądź swój egzemplarz już dziś goeags.com/tickets lub zadzwoń pod numer 509-359-6056.