Connect with us

Zabawa

Momentum Leisure rozwija nowy park tematyczny w Polsce

Published

on

Momentum Leisure rozwija nowy park tematyczny w Polsce

Chwilowy wypoczynek nabyła działkę o powierzchni 6,7 ha pod budowę parku tematycznego i parku wodnego obok centrum handlowego Europa Centralna w Gliwicach.

Momentum Leisure, wiodący deweloper z branży rekreacji i rozrywki, planuje otwarcie obiektu przyjaznego rodzinom Park rozrywki i park wodny w 2026 roku.

Nowy park tematyczny będzie czwartym parkiem rozrywki Momentum w Polsce. Nowa Park wodny będzie jego drugim w kraju. Firma chce do 2030 roku posiadać 10 parków operacyjnych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Momentum Leisure zakupiło nieruchomość od Mitiska Reim, europejskiego inwestora w nieruchomości użytkowe.

Woutera DekkersaDyrektor generalny Momentum Leisure powiedział, że partnerstwo z Mitiską Reim było „prawdziwie korzystne dla obu stron, ponieważ łączy zakupy i wypoczynek w jednej doskonałej lokalizacji”.

„Nie możemy się doczekać wspólnego rozwoju tej lokalizacji – i być może innych lokalizacji w przyszłości –” – dodał Dekkers.

„W ramach naszej strategii zerowej sieci netto zarówno park tematyczny, jak i park wodny zostaną zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania zrównoważony rozwój Wymagania.”

Sylvie Geuten-Carpentierpartner zarządzający Mitiska Reim, powiedział, że współpraca „poszerzy ofertę Europa Centralna”.

Nowe parki w Europie Centralnej

Celem spółki inwestycyjnej jest przekształcenie kompleksu handlowego „w popularną destynację w regionie dzięki atrakcyjnej ofercie handlu detalicznego, rozrywki i rozrywki” – dodała.

Janusza BotorkaWspółinwestor i lokalny partner operacyjny centrum handlowego, powiedział: „Widzimy ogromny potencjał Europa Centralna jako nieruchomości typu outlet”.

Firma Momentum Leisure powstała w 2008 roku wraz z zakupem ponad 200 hektarów ziemi w Polsce. Do dzisiaj Pęd zainwestowała około 150 milionów euro w projekty związane z rekreacją, które zostały w całości sfinansowane kapitałem własnym.

Momentum obsługuje obecnie Majaland Kownaty i Majaland Warszawa. Majaland Gdańsk zostanie otwarty w tym roku, a nowy park ma powstać w 2026 roku.

READ  Catholic Youth TRANSLATE z filmu „Obowiązkowy seks w małżeństwie”

Zdjęcia dzięki uprzejmości Momentum Leisure

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *