Mocny występ w obronie sprawia, że ​​Girard wyprzedza Lakeview, 50-41 | Wiadomości, sport, praca

Mocny występ w obronie sprawia, że ​​Girard wyprzedza Lakeview, 50-41 |  Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie korespondenta / Robert Hayes Girard, senior Sieasia Triplett, przedziera się przez linię, próbując ułożyć piłkę w drugiej połowie pojedynku Indian z Lakeview w poniedziałkowy wieczór. Triplet zdobył 12 punktów w wygranej Girarda.

GIRARD – Nic tak nie świadczy o defensywnej waleczności zespołu, jak umiejętność silnego naciskania, wymuszenia kilku obrotów i zamiany ich na kubełki na drugim końcu drewnianej podłogi.

W przypadku Girarda (4-2), obrona jeden na jednego pozwoliła Indianom zdystansować się od Lakeview (3-4) u siebie w poniedziałek wieczorem i ostatecznie odparli późną passę Bulldogs, wygrywając 50-41 Northeast 8 z Dostawać.

Trio Hindusów strzeliło dwucyfrowe bramki podczas meczu, ale trener Andrew Saxton był równie zadowolony z ich szybkiej gry przez cały wieczór.

„Chcieliśmy przyspieszyć grę, poruszać się, biegać, nie chcieliśmy wchodzić w spowolnioną grę, więc zaczęliśmy naprawdę dobrze”. Powiedział Saxton. „Naszym celem było po prostu wydostać się, stawić im czoła, popchnąć i nie pozwolić (Maggie) Pavlansky odejść.

„Zintensyfikowaliśmy obronę przeciwko nim, a później w meczu kilka innych dziewczyn oddało kilka strzałów, a potem pod koniec byliśmy niechlujni. Podjęliśmy kilka nieprzemyślanych decyzji i podań, ale to się stanie. Ogólnie przez trzy i pół kwarty graliśmy naprawdę dobrze.

Girard prowadził do przerwy 19-10, ale juniorka Lakeview, Makenna Werner, zdobyła kilka szybkich koszy, aby objąć prowadzenie i zredukować stratę do sześciu punktów.

Indianie uderzyli prosto z powrotem szybkim biegiem 12-5, aby odbudować prowadzenie, w tym ważną trójkę Ally Durkin z górnej części łuku.

Durkin prowadził wszystkich strzelców z 13 punktami w całym konkursie, wiedząc, że pokonanie Bulldogów nie będzie łatwe.

„Pracuj razem, graj jako zespół” powiedział Durkin. „Chcieliśmy zagrać mocno po czwartkowej porażce (z Polską), mieliśmy dużo rozpędu i wiedzieliśmy, że Lakeview będzie trudnym zespołem do gry, więc tak zrobiliśmy.

READ  Drugi tenisista Polski Majchrzak został zawieszony po nieudanych testach narkotykowych

„Próbujesz trochę rozłożyć swoją ofensywę i kilka stałych zagrań, aby uzyskać trochę ruchu i zrobiliśmy to. Wykonaliśmy jakiś ruch, aby wybić piłkę i dużo to ćwiczyliśmy, gdy starasz się nie dopuścić do gry.

Trio Bulldogs, które nigdy nie odpuściło i przegrało 44-30, szybko zdobyło sześć punktów, w tym Kalyssa Werner i Pavlansky po serii przechwytów. Starszy Girard, Abbie Rafferty, zakończył bieg, prowadząc i zdobywając punkty, będąc faulowanym, aby odzyskać trochę rozpędu.

Seniorka Sieasia Triplett zdobyła 12 punktów, a większość punktów zdobyła w drugiej połowie dla Girarda. Junior Mia Malito dodała 10, w tym sześć w czwartej kwarcie.

„(Obrona) sprawia, że ​​gra jest bardzo zabawna, ponieważ pokazuje, jak szybkie są twoje stopy i jak głośny jest tłum, jak dobra jest twoja obrona”. powiedział trójka. „Wszyscy jesteśmy naprawdę dobrymi strzelcami i gramy przeciwko sobie. Więc jeśli ktoś ma złą grę, wszyscy mamy złą grę, ale kiedy wszyscy jesteśmy w grze, radzimy sobie dobrze i upewniamy się, że inni się otwierają i tak dalej.

„Musimy biec i starać się, nie możemy się poddawać. Musimy wytrzymać 36 minut przez cały mecz, a jeśli potrzebujemy zastępstwa, musimy wyjść do przodu, abyśmy mogli kogoś wprowadzić i usunąć, a nie możemy lekceważyć drużyn. powiedział trójka.

Makenna Werner i Pavlansky zdobyli po 11 punktów, a juniorka Marina Sanders rzuciła osiem, by pokonać gości Bulldogs.

Kiedy wszystko zostało już powiedziane i zrobione, pozostawanie w tyle za wcześnie kosztowało Lakeview na wiele sposobów.

„Nie da się zatrzymać dziewczyn, ale nie można wykopać dziury. Zrobiliśmy to samo z Nilesem i musieliśmy walczyć w drugiej połowie”. powiedział trener Kevin Haynie. „Nie możesz sobie pozwolić na przegapienie króliczków tu i tam w drugiej połowie i oczekiwać wygranej. Naciskali na nas, wyglądaliśmy na zdezorientowanych, wyglądaliśmy młodo. Myślę, że tak się stanie, jeśli dorzucisz kilku nowicjuszy, ale nauczysz się z tego i staniesz się lepszy.

READ  Polska reprezentacja. Wichniarek: Uklęknę na groszku i przeproszę