Iga Świątek wygrywa 9 z ostatnich 11 meczów, pokonując Caroline Garcia na WTA Finals

FORT WORTH, Teksas (AP) — Liderka Iga Świątek przejęła kontrolę po 8-punktowym biegu, który zapoczątkował odcinek kończący mecz, w którym przeszła dziewięć z 11 meczów, wygrywając 6:3, 6:2 przez Caroline Garcia, która wygrała rundę. akcja robin podczas czwartkowych finałów WTA.

Świątek poprawił się w tym tygodniu na 2:0 w kończącym sezon turnieju dla ośmiu najlepszych kobiet w tenisie. Wygrała wszystkie cztery sety, które do tej pory rozegrała, przegrywając w sumie zaledwie 10 meczów.

Dodając we wtorek zwycięstwo nad Garcią nr 6 do jednego z nr 8, Darią Kasatkiną, Świątek poprawiła swój rekord w 2022 r. przeciwko rywalom z pierwszej dziesiątki do 14-1 – i wszystkie te 14 zwycięstw były kolejne, najdłuższe z art 15 rok niepokonanej passy na trasie w jednym sezonie.

Innym meczem grupowym singli zaplanowanym na czwartkowy wieczór na Dickies Arena był mecz Kasatkina z numerem 4 Coco Gauff.

Garcia jest jedyną zawodniczką w ośmioosobowej stawce, której udało się pokonać Świątka w tym roku – w lipcowym Poland Open, kiedy Garcia była dopiero 45. – i przełamała się na początku turnieju, prowadząc 2:1 .

Ale Świątek odbił się od razu, po czym zaczął odrabiać straty z 3-wszystkich, przyspieszył do końca tego seta i objął prowadzenie 2:0 w drugim secie.

Forhend Świątek z rotacją górną jest prawdopodobnie jej najgroźniejszym uderzeniem, a Garcia wydawał się próbować uderzać w drugą stronę, kiedy tylko było to możliwe. Ale backhand Świątek sprostał zadaniu, oddając podania, gdy Garcia podszedł do siatki lub kończąc przedłużone zmiany linii bazowej ze zwycięzcami, a jej serwis rósł w miarę postępów gry, w tym kończąc z 100-milowym asem.

Było to 66. zwycięstwo Świątek w pierwszym meczu roku i prowadzi z ośmioma tytułami, w tym French Open i US Open, co doprowadziło jej karierę do trzech głównych tytułów mistrzowskich.

READ  Robert Lewandowski jest Piłkarzem Roku 2020 w Niemczech. Nagroda dla Lewandowskiego

21-latka z Polski ściga się w swoim drugim występie o swoje pierwsze trofeum WTA Finals; Została wyeliminowana w 2021 roku w grze każdy z każdym.

Odejście Sereny Williams pozostawiło pustkę w tenisie kobiet. Kto jest gotów go wypełnić?

Aby uzyskać więcej relacji sportowych z Dallas Morning News, kliknij tutaj.

Kliknij tutaj, aby uzyskać dostęp do opcji subskrypcji The News i SportsDay.