Connect with us

Sport

Mistrzyni świata Gitika zwycięża w krajowych mistrzostwach w boksie młodzieżowym | Wiadomości bokserskie

Published

on

SONIPAT: Aktualna mistrzyni świata Gitika pokazała solidny występ, pokonując Payal Zalę w pierwszej rundzie 48 kg wyścigu kobiet podczas krajowych mistrzostw w boksie młodzieżowym w niedzielę.
Turniej, który odbył się w Delhi Public School, oznaczał powrót do krajowego boksu po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19.
Haryanas Gitika zdominował Zalę z Gujarat od samego początku kilkoma ciężkimi ciosami, a sędzia uznał tego byłego zwycięzcę w wyniku oceny RSC (Referee Stopped Contest) w pierwszej rundzie.
Gitika była jednym z siedmiu indyjskich bokserów, którzy zdobyli złote medale i przeszli do historii na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Polsce na początku tego roku.
Obecne mistrzostwa zostaną rozegrane z nowo wprowadzonymi klasami wagowymi AIBA – 13 kategorii w męskiej i 12 w kobiecej.
W dniu otwarcia odbyły się 32 walki w kategoriach kobiet.
Mrunal Jadhav z Maharashtry pokonał Rajasthan Anju 5:0 w wadze 57 kg kobiet i awansował do ostatnich ośmiu etapów, a Tingmila z Manipur, która trafiła na czołówki gazet po zdobyciu złotego medalu na Silesion Boxing Championship w Polsce w 2018 roku, również w 48. kategorii kobiet. kg druga runda z wygraną 3-2 z Lachenbee Thongram z Karnataki.
W dniu otwarcia imprezy stoczono 60 walk w męskiej dywizji, w których brali udział bokserzy ze stanów i terytoriów związkowych, takich jak Haryana, Maharashtra, Rajasthan, Uttarakhand, Tamil Nadu, Ladakh.
Czwarta edycja młodzieżowych mistrzostw kraju mężczyzn i kobiet potrwa do 23 lipca, a trzecia edycja młodzieżowych mistrzostw kraju chłopców i czwarta edycja krajowych mistrzostw młodzieży dziewcząt zaplanowana jest na 26-31 lipca.
Imprezy służą jako turnieje selekcyjne na Mistrzostwa ASBC Juniorów i Boksu Juniorów 2021, które odbędą się w Dubaju w dniach 17-31 sierpnia.

READ  U progu wojny na Ukrainie sprzeda swoje bilety piłkarskie LSU, aby pomóc uchodźcom | LSU
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.