Connect with us

Zabawa

Ministerstwo Zdrowia wspiera aborcję po śmierci kobiety

Published

on

Polskie Ministerstwo Zdrowia wydało w niedzielę instrukcje dla lekarzy, potwierdzające, że przerwanie ciąży jest legalne, jeżeli zdrowie lub życie kobiety jest zagrożone.

Dokument skierowany do położnika jest odpowiedzią na śmierć w szpitalu 30-letniej matki, której 22-tygodniowa ciąża miała problemy zdrowotne. Kobieta zmarła we wrześniu, ale w tym miesiącu jej śmierć stała się powszechnie znana. Lekarze w szpitalu w Pszczynie w południowej Polsce wstrzymali aborcję, mimo że jej płód nie miał wystarczającej ilości płynu owodniowego, by przeżyć, mówi jej rodzina i prawnik.

Lekarze zostali zawieszeni, a prokuratura została wszczęta śledztwo.

Rozgniewani Polacy zorganizowali w weekend masowe ogólnokrajowe protesty, obwiniając o śmierć kobiety w wyniku restrykcyjnego polskiego prawa aborcyjnego. Sufrażystki mówią, że działa odstraszająco na lekarzy w tym w większości rzymskokatolickim kraju.

Ministerstwo podkreśliło, że aborcja w przypadku zagrożenia zdrowia kobiety, zwłaszcza gdy jej życie jest zagrożone, jest zgodna z prawem. Zawierała instrukcje na wypadek przedwczesnej utraty płynu owodniowego.

„Należy jasno powiedzieć, że lekarze nie powinni bać się podejmować oczywistych decyzji. w oparciu o ich doświadczenie i dostępną wiedzę medyczną ”- powiedział minister.

Jeszcze rok temu kobiety w Polsce mogły dokonać aborcji w trzech przypadkach: jeśli ciąża była wynikiem przestępstwa, np. gwałtu, jeśli zagrożone było zdrowie lub życie kobiety lub jeśli płód został nieodwracalnie uszkodzony. Ta ostatnia opcja została wyeliminowana rok temu, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że narusza ona polskie prawo.

(Ta historia nie była edytowana przez pracowników Devdiscourse i jest automatycznie generowana z syndykowanego kanału.)

READ  Albańskie filmy komunistyczne: obraźliwe i poniżające czy kinowe dziedzictwo?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *