Connect with us

Sport

Miał być następcą Adama Małysza, ale przegrał z nałogiem. Dziś pracuje jako dostawca pizzy

Published

on

W 2012 roku Tomasz Byrt był drużynowym wicemistrzem świata juniorów w skokach narciarskich. W tym czasie był wymieniany jako jeden z możliwych następców Adama Małysza. Niestety od kilku lat nie skakał.

Igor Kubiak

Tomasz Byrt

Newspix / Łukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: Tomasz Byrt

W 2012 roku drużyna w składzie: Klemens Murańka, Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek i Aleksander Zniszczoł zdobyła srebrny medal drużynowych mistrzostw świata juniorów. Dwa dni wcześniej Byrt zajął 14 miejsce w konkursie indywidualnym. Rok wcześniej wyjechał z dorosłą kadrą na mistrzostwa seniorów do Oslo, z których Adam Małysz zdobył brązowy medal.

Później Byrt szybko zaczął wypadać z hierarchii. Został zwolniony z Drużyny A, a następnie z zaplecza za „nieprzestrzeganie planu treningowego”. Brał udział w zawodach o niższej randze, ale zawiesił karierę po sezonie 2015/2016.

Dlaczego kariera Byrta tak się rozwinęła? – Uzależniłem się, myślałem, że zawsze wszystko będzie dla mnie łatwe. Wódka? Tak. Narkotyki? Najpierw niech rzucił kamieniem, którego nigdy nie próbował – przyznał w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”, dodając, że wódkę po raz pierwszy pił, gdy miał 15 lat, pod stołem w miejscowym barze.

ZOBACZ WIDEO: Skocz. Maciej Kot znów będzie w dobrej formie? „Element, który powodował krótkie skoki, został znacznie ulepszony”

Obecnie ma 27 lat i pracuje jako dostawca w jednej z pizzerii w Wiśle. Jest także młodym ojcem. Jednak ma wiele zastrzeżeń do siebie jako syna.

– Myślę, że będę go przepraszać do końca życia (Papa – redaktor). Mój brat odebrał sobie życie, zawiodłem go przez tyle lat. W gimnazjum byłam tak długo w klasie, że trafiłam do jednego z Kuby Wolnego, który był dwa lata młodszy. A mój ojciec się nie odwrócił, niósł ten krzyż. I nadal mi pomaga – powiedział Byrt.

READ  Robert Lewandowski pozwał Cezarego Kucharskiego. Twój konflikt zostanie rozstrzygnięty w sądzie

przeczytaj także::
-> strach przed lataniem
-> Mistrzostwa Świata w Kuusamo. Jako model przyjęto Finlandię. Jak to robisz?

Zgłoś błąd

WP SportoweFakty

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *