Connect with us

Świat

Mężczyzna ucieka z australijskiej kwarantanny z prześcieradłem

Published

on

Mężczyzna ucieka z australijskiej kwarantanny z prześcieradłem
Mężczyzna przybył z Brisbane w Australii Zachodniej w poniedziałek po południu, ale nie spełnił zwolnień wymaganych do wjazdu do stanu, który obecnie ma surowe przepisy graniczne komunikat z policji Australii Zachodniej.

Mężczyzna miał opuścić Zachodnią Australię w ciągu 48 godzin i został przewieziony na noc do hotelu objętego kwarantanną. Mężczyzna podobno uciekł po północy, ale został złapany we wtorek rano i oskarżony o nieposłuszeństwo wobec polecenia i podanie fałszywych informacji.

Mężczyzna uzyskał negatywny wynik testu na Covid-19, podała policja.

Śmiała ucieczka nadchodzi, gdy Australia walczy o powstrzymanie lokalnej epidemii wariantu Delta, która rozpoczęła się 16 czerwca przez kierowcę sedana z Bondi w Sydney, przewożącego międzynarodową załogę lotniczą. Setki przypadków są obecnie zgłaszane co tydzień w Nowej Południowej Walii (NSW), z kilkoma przypadkami w sąsiedniej Wiktorii i Australii Południowej.

Ponad połowa Australijczyków 26 milionów Populacja jest zamknięta w tych trzech stanach, a ograniczenia zostały wprowadzone gdzie indziej, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się.
Granice Australii zostały zamknięte dla prawie wszystkich nie-Australijczyków od zeszłego roku, a nawet ci, którym pozwolono na wjazd, muszą zapłacić tysiące dolarów za dwutygodniową kwarantannę w hotelu. Liczba miejsc w hotelach państwowych objętych kwarantanną jest ograniczona, więc sprzedaje się mniej biletów na loty międzynarodowe. Tysiące Australijczyków skarżyli się, że zostali wydaleni z kraju.
Ale podczas gdy bezpieczeństwo granic było surowe, Australia była wolno szczepić swoją populację. Właśnie 11% populacji jest znacznie mniej zaszczepionych niż w Wielkiej Brytanii, gdzie 53% jest w pełni zaszczepionych, lub w Stanach Zjednoczonych, gdzie 48% jest zaszczepionych, według narzędzia śledzenia szczepionek Covid CNN.

Oznaczało to, że gdy szybko rozprzestrzeniający się wariant Delta, po raz pierwszy odkryty w Indiach, został znaleziony w Australii, szczepionka nie zapewniała zbytniej ochrony.

Australia pierwotnie planowała zaszczepić większość swojej populacji szczepionką AstraZeneca, ale później zaleciła dawkę tylko osobom powyżej 60 roku życia z powodu obaw o zakrzepy krwi.

Australijczycy w wieku poniżej 60 lat powinni otrzymać szczepionkę Pfizer, ale jak dotąd zapasy są ograniczone. Kolejny milion dawek Pfizera przybył do kraju na początku tego tygodnia, ale osobom w wieku poniżej 40 lat nadal nie zaoferowano szczepionki w ramach oficjalnego programu.

To problem w stanach, w których Delta jest zagrożeniem. Urzędnicy ds. zdrowia nawiązują kontakty i instruują osoby, które mogły być narażone na działanie wirusa, aby się izolowały i poddały testom.

W środę władze NSW poinformowały, że znalazły 110 przypadków po przetestowaniu rekordowych 83 477 próbek w ciągu ostatnich 24 godzin.

„Proszę nie wychodzić z domu, chyba że musisz” – premier Gladys Berejiklian powiedziany.

„To naprawdę poważne. Dobrze zrobiliśmy, aby powstrzymać wzrost, który inne kraje na całym świecie obserwowały dzięki Delta Tribe. Zatrzymaliśmy tysiące przypadków, które miały inne kraje na całym świecie. Nasze wskaźniki szczepień są tak „niskie , a mimo to bardzo dobrze powstrzymaliśmy wzrost wirusa”.

„To, co musimy teraz zrobić, to powstrzymać to, ponieważ przy takich wskaźnikach szczepień nie będziemy mogli żyć swobodnie i bezpiecznie, dopóki nie zdołamy powstrzymać obecnej epidemii” – powiedziała.

Oczekuje się, że obszar metropolitalny Sydney pozostanie zamknięty do lipca i później wtorek Blokada Wiktorii została przedłużona o kolejne siedem dni.

Główny oficer zdrowia stanu, Brett Sutton, powiedział, że wariant Delta jest bardziej zaraźliwy i porusza się szybciej niż poprzednie epidemie w Australii.

„Nie podejmiemy ryzyka otwarcia się zbyt wcześnie”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *