Marlington Polska zdobywa tytuł okręgu koszykówki Ohio Girls High School

Mike Popovich

| Repozytorium

POLSKA Bolesne porażki są niestety również częścią turnieju.

Najlepszym przykładem dla drużyny koszykówki dziewcząt z Marlington była sobotnia porażka Dystryktu 40-38 z Polską.

To była jedna gra, w którą Diukowie wkroczyli w drzwi Sweet 16 w następnym tygodniu. Wiele razy prowadzili w grze, w której wydawało się, że ma 100 zmian przywódczych. Mieli kilka okazji, aby zwiększyć liczbę potencjalnych klientów.

Zamiast tego, Diukowie patrzyli, jak Bulldogs świętują na swoim miejscu po spudłowaniu za trzy punkty w ostatniej sekundzie Marlington. Diukowie kończą sezon na 19-4.

Straty takie jak ta są wyłącznikami.

– Tak trudno teraz o tym rozmawiać – powiedział główny trener Duke’a, Mike Stadulis. „Każdy strzał, na który nie mogłem się doczekać. Naprawdę nie sądzę, żeby były jakieś ujęcia, na które byłbym zdenerwowany, nawet ostatni.”

Jeszcze: Marlington Girls powracają do West Branch, aby zdobyć tytułową grę dzielnicy

Z daleka ostatni wyglądał, jakby miał zostać zwycięzcą mistrzostw. Chelsea Evanich otworzyła się na prawym skrzydle i pod koniec ostatnich sekund strzeliła 3. Brakowało.

„Wyglądało to naprawdę dobrze” – powiedziała druga strażniczka Marlington, Elizabeth Mason. „Stałem tuż obok niej. Myślałem, że to wchodzi.

„Ufam, że ktoś wykona ostatni strzał”.

Evanich był trochę wzruszony, kiedy pojawiły się nagrody Postgame. W ostatnim meczu wspaniałego sezonu dla nowicjuszy zdobyła 14 punktów. Jej ostatnie zdjęcie nie odzwierciedla jej całorocznej pracy.

Jeszcze: Freshman Chelsea Evanich jest na krawędzi tytułu dystryktu dla drużyny Marlington

Mason stał obok Evanich i pocieszał ją.

– Inne rzeczy poszły nie tak – powiedział Mason. „… Jest wiele chybień, które mogliśmy popełnić, a które mogły sprawić, że gra będzie inna.

READ  Cam Reddish wraca do Atlanty

– Po prostu nie chciałem, żeby zniosła to zbyt mocno.

Tylko w czwartym kwartale kierownictwo sześć razy zmieniało właściciela. Żadna drużyna nie prowadziła przez całą noc więcej niż czterech.

Ostatnie punkty Marlingtona to 2:45 na lay-upie Evanicha, co dało Dukesowi prowadzenie 38-37. Brak przedniego końca połączenia 1: 1 z łączem 1:10 uniemożliwił książętom przedłużenie go.

Skoczek Freshman Mary Brant, 57 sekund przewagi, dał Polsce prowadzenie 39:38. Po tym, jak Diukowie byli pusto przy następnym posiadaniu, Jackie Grisdale podzielił się dwoma rzutami wolnymi, uzyskując 40-38 punktów.

Marlington miał ostatni strzał.

„Nie zagraliśmy utworu tak, jak chcieliśmy, ale był trochę szalony i pokręcony” – powiedział Stadulis. „Wyglądamy całkiem nieźle.”

Diukowie strzelili Bulldogom tylko osiem bramek z gry w ostatnich trzech kwartałach. Cztery bramki z gry dla Polski w pierwszym kwartale to wszystkie trzy.

Starszy rozgrywający Jackie Grisdale trafił parę 3 w pierwszej kwarcie. Ukończyła wyścig z 14 punktami, kiedy Marlington trzymał ją tylko przez dwie bramki do końca drogi.

„Nie bawiliśmy się zbytnio defensywnie” – powiedział Staudlis. „Zawsze chcieliśmy wiedzieć, gdzie jest (Grisdale) i położyć na niej nasze długie ramiona.

„Uciekła o drugiej w pierwszej kwarcie. Byliśmy trochę szaleni. Nie mieliśmy podniesionych rąk. Potem każdy strzał był całkiem dobrze rozegrany”.

Mason prowadził książąt z 15 punktami. Evanich również zdobył 10 zbiórek.

„To szalone, jak emocje mogą się zmieniać tak szybko” – powiedział Stadulis. „Te dziewczyny będą silne i będą w porządku, patrząc wstecz na ten sezon. To może być najlepszy sezon w historii koszykówki dziewcząt z Marlington”.