Connect with us

Nauka

Marin reaguje na zakup kampusu Fireman’s Fund

Published

on

Liderzy Novato wyrazili w piątek optymizm co do zakupu kampusu Novato Fire Fund w tym tygodniu.

„To dla miasta okazja, aby sprawdzić kilka pudełek, aby zapewnić różnorodne, bardzo potrzebne mieszkania w Novato” – powiedział Steven Leonard, dyrektor zarządzający nieruchomościami Cushman & Wakefield w Północnej Kalifornii, który niegdyś reprezentował byłego najemcę nieruchomości .

Dysponujący 63 akrami kampus przy 777 San Marin Drive jest największą niedetaliczną nieruchomością komercyjną w Marin. Ale jego trzy czteropiętrowe biurowce są puste od 2015 roku, po tym, jak Fireman’s Fund Insurance przeniosło się do Petaluma. Po latach spekulacji na temat przyszłości tego miejsca, Bay West Development z siedzibą w Bay Area oraz Forum Investments Company z siedzibą w Kolorado kupiły nieruchomość we wtorek.

Założyciel Bay West Development i mieszkaniec Marin, Bill Poland, powiedział w czwartek, że trzy duże budynki biurowe, w których kiedyś mieszkało 2400 pracowników, prawdopodobnie zostaną wyburzone, aby zrobić miejsce dla mieszanki mieszkalnictwa, przestrzeni społecznościowej i biznesu. Firmy planują rozpocząć szeroko zakrojoną kampanię informacyjną, aby zaplanować ostateczny układ, a następnie przejść przez długi proces weryfikacji w całym mieście.

Doradca Novato, Susan Wernick, reprezentuje dzielnicę San Marin, w której znajduje się kampus. Chociaż nie zgłoszono żadnych projektów, Wernick powiedział, że kilka miesięcy temu spotkał się z przedstawicielami Bay West Development.

„Bay West wydaje się być zaangażowany w docieranie do społeczności i włączanie, a ja lubię to słyszeć” – powiedział Wernick w piątek. „Mam nadzieję, że uda mi się dotrzeć nie tylko do mieszkańców okolicy, ale także do innych zainteresowanych. Jest tam 63 akry, więc będzie imponujący ”.

Wernick powiedział, że istnieje również wyraźna potrzeba mieszkań w Novato, zwłaszcza w ramach proponowanych numerów przydziałów mieszkaniowych dla miasta. Wersja robocza aktualizacji statusu alokacja regionalnych potrzeb mieszkaniowych, czyli RHNA, która określa, ile lokali mieszkalnych powinny zostać wybudowane przez gminy, pokazuje, że Novato ma zbudować około 2100 nowych mieszkań do 2050 r. W tym ponad 900 mieszkań w cenach dla mieszkańców o bardzo niskich i niskich dochodach.

READ  Działania do kupienia z Anil Singhvi: Uflex, CESC, ITC to główne opcje Vikas Sethi

„To może znacznie przyczynić się do spełnienia wymagań RHNA” – powiedział Wernick z projektu.

Burmistrz Novato, Pat Eklund, powiedziała, że ​​nie rozmawiała jeszcze z nowymi właścicielami, ale była podekscytowana, słysząc, że jeden z nich jest mieszkańcem Marin. Wstępna propozycja budowy nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych jest dobrym podejściem, powiedziała, „o ile otoczenie budowlane jest zgodne z wizją rady i społeczności dla tej lokalizacji”.

„Nie mogę się doczekać, aby stać się częścią przyszłości tej witryny i zapewnić jej zgodność z naszą społecznością” – powiedział Eklund.

Opinia publiczna prawdopodobnie może mieć bardzo różne pomysły dotyczące sposobu wykorzystania nieruchomości, a także miasta – powiedział Leonard.

„Będą mieli całą listę rzeczy, które chcą widzieć w tych prawach” – powiedział. „Jest 60 akrów. To świetna strona internetowa. Nie stanie się to z dnia na dzień. “

Jeśli chodzi o zmiany w kampusie, Eklund powiedział, że ma nadzieję, że istniejące jezioro i boisko do baseballu zostaną utrzymane. Ponadto Eklund powiedział, że oczekuje, że przedsiębiorcy rozważą stworzenie podwyższonego chodnika, aby ułatwić przyszłym mieszkańcom dostęp do stacji kolejowej San Marin SMART.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *