Connect with us

Sport

Marcell Jacobs tęskni za oczekiwanym wyścigiem z Fredem Kerleyem

Published

on

Marcell Jacobs tęskni za oczekiwanym wyścigiem z Fredem Kerleyem

Mistrz olimpijski na 100 m Marcela Jacobsa z Włoch opuści pierwszy z dwóch zaplanowanych wyścigów z mistrzem świata na 100 m Freda Kerleyaktóry wycofał się przed niedzielnym spotkaniem Diamentowej Ligi w Rabacie w Maroku, ponieważ jego przedstawiciel powiedział, że cierpi na łagodne problemy z kulszem kulszowym.

„Jestem zmuszony pominąć pierwszy bieg na 100 m i pierwszy pojedynek z Kerleyem w Rabacie, na który naprawdę nie mogłem się doczekać, ponieważ mam blokadę nerwu lędźwiowo-krzyżowego, nad którą pracuję w trybie pilnym” – powiedział Jacobs. w oświadczeniu. „To wynik pomyłki, a nie kontuzji, ale to właśnie powstrzymuje mnie przed startem w Maroku. Jestem technicznie w dobrej kondycji fizycznej i gotowy na wspaniały sezon na świeżym powietrzu. Wyzwanie zostanie tylko przełożone.

Jacobs i Kerley zmierzą się ponownie na spotkaniu Diamentowej Ligi we Florencji we Włoszech 2 czerwca, jeśli leczenie Jacobsa rozwiąże problem na czas.

Ostatni raz panujący mistrz olimpijski i mistrz świata w biegu na 100 m mężczyzn spotkali się na igrzyskach olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Usaina Bolta I Yohana Blake’a. Bolt posiadał oba tytuły od 2013 do 2017 roku, a następnie przeszedł na emeryturę w 2017 roku i pozostał panującym mistrzem olimpijskim, dopóki Jacobs niespodziewanie wygrał w Tokio, gdzie Kerley zdobył srebro.

Jacobs opuścił wtedy większość zeszłego sezonu, w tym mistrzostwa świata, z powodu złego stanu zdrowia.

Największym rywalem Kerleya w niedzielę będzie jego rodak Trayvona Bromellabrązowy medalista świata i Kenijczyk Ferdynand Omanyalanajszybszy człowiek na świecie w tym roku z 9,84 sekundy.

Niedzielne spotkanie będzie transmitowane na żywo w CNBC, NBCSports.com/live, aplikacji NBC Sports i paw od 14:00 do 16:00 czasu wschodniego.

Trwa Olympic Talk Nowości Apple’a. kochanie nas!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *