Connect with us

Sport

Maple Ridge Kayak Sprint Races w Europie w tym miesiącu – Maple Ridge News

Published

on

Olimpijczyk z Maple Ridge Brian Malfesi udaje się dziś do Europy (15 maja), aby wziąć udział w zawodach Pucharu Świata w Sprint Kayak.

Malfesi zajął pierwsze miejsce w indywidualnej imprezie kajakowej na 1000 m podczas prób drużyn narodowych, które odbyły się w dniach 2-5 maja w Dartmouth w Nowej Szkocji.

Malfesi brał udział w 500-metrowym kajaku deblowym na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale powiedział The News, że uważa, że ​​dystans 1000 m jest lepszym wydarzeniem niż 500-metrowy sprint all-out.

Ponad 100 sprinterów z całej Kanady wzięło udział w pierwszej serii prób, które odbyły się na legendarnym jeziorze Banook, miejscu Mistrzostw Świata 2022 ICF Canoe Sprint.

Testy, których gospodarzem był Atlantic Division of Canoe Kayak Canada (ADCKC), służyły jako regaty selekcyjne do odbywających się jeszcze w tym miesiącu zawodów Pucharu Świata. Było to drugie zwycięstwo Malfesiego jako zawodnika seniorów, ale pierwsze od lat, co oznacza, że ​​teraz będzie startował w zawodach Pucharu Świata w Czechach i Polsce.

Malfesi jest członkiem Ridge Canoe and Kayak Club i powiedział, że cieszy go powrót do swoich korzeni – ostatnio spędza dużo czasu w Whonnock Lake. Trenuje dwa razy dziennie i poznaje wszystkich rybaków, którzy tam jeżdżą.

„To jest niesamowite – to naprawdę jedno z najlepszych miejsc do wiosłowania” – powiedział o małym jeziorze Maple Ridge.

Malfesi wystartuje tego lata na Mistrzostwach Świata w Dartmouth, a także jest na kursie na Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu.

„Team Trials w Lake Banook był fantastycznym początkiem naszego konkurencyjnego sezonu wyścigów sprinterskich, ścigając się na torze, który będzie gospodarzem World w sierpniu”, powiedział dyrektor techniczny Ian Mortimer. „Kiedy zaczęliśmy nacierać na Paryż, bardzo zachęcające było obserwowanie mocnego wiosłowania zarówno nowych, jak i doświadczonych starszych sportowców w naszym zespole”.

READ  Robert Lewandowski mówi Bayernowi Monachium, że nie przedłuży kontraktu poza 2022/23 | Striker chce przenieść Barcelonę tego lata | Wiadomości z centrum transferowego

Malfesi był jednym z ośmiu wioślarzy olimpijskich i paraolimpijskich rywalizujących na igrzyskach olimpijskich w Tokio, którzy zostali wybrani do drużyny w zeszłym tygodniu, w tym brązowa medalistka olimpijska 2020 Katie Vincent.

ICF Canoe Sprint World Cup Circuit rozpocznie się w dniach 20-22 maja w Racicach w Czechach, a następnie zawody ICF Para Canoe i Canoe Sprint World Cup 26-29 maja w Poznaniu.


Czy masz wskazówkę dotyczącą historii? E-mail: [email protected]

Polub nas na Facebook i śledź nas dalej Świergot.

Kajakarstwo, Maple Ridge, Pitt Meadows


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.