Connect with us

Sport

Lwów Lwów, Ukraina Kaplica LDS służy jako punkt postojowy dla uchodźców | Wiadomości, sport, praca

Published

on

1/2

Ta kaplica Świętych w Dniach Ostatnich we Lwowie na Ukrainie służy jako stacja przesiadkowa dla uchodźców.

Dzięki uprzejmości Intelektualnej Rezerwy

2/2

Chrzcielnica w tym budynku kościoła Świętych w Dniach Ostatnich we Lwowie na Ukrainie została przekształcona w prysznic dla uchodźców.

Dzięki uprzejmości Intelektualnej Rezerwy

Członkowie Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich w Europie nadal pomagają i przekazują darowizny ukraińskim uchodźcom uciekającym z rozdartego wojną kraju.

Teraz kaplica na Ukrainie we Lwowie służy jako stacja przesiadkowa dla tych zmęczonych podróżników szukających pokoju przez granice Polski i innych sąsiednich krajów.

Członkostwo w Kościele na Ukrainie wynosi około 11216 osób. Tworzą 46 zborów i dwa paliki. Na obrzeżach Kijowa znajduje się również świątynia.

Od czasu do czasu Kościół informuje członków o tym, co robią ich bracia i siostry na całym świecie, aby pomóc osobom szukającym schronienia na całym świecie. W poniedziałek kościół podzielił się historią dwóch członków, którzy próbowali coś zmienić.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Kym Reichart i Raphaela Hasse z Schwabmünchen w Niemczech kilkakrotnie dostarczały pomoc humanitarną do kaplicy we Lwowie.

Dom spotkań Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich we Lwowie służy nie tylko jako punkt zbiórki, ale także jako miejsce, w którym ludzie, według Reicharta, „nabierają sił przed pójściem dalej do granicy, ponieważ większość uchodźców tylko zostań dwie lub trzy noce.”

Kościół twierdzi, że kiedy Reichart dowiedziała się, że kierowcy muszą przewozić pomoc humanitarną na Ukrainę za pośrednictwem lokalnego biznesmena, poczuła się zmuszona do zaoferowania swoich usług. Jej ojciec pomagał w Berlin Airlift w 1949 roku.

Reichart i Hasse na zmianę jechali 14 godzin prywatną furgonetką z Niemiec do przygranicznego miasta Lemberg, a następnie kolejną godzinę, aby dostać się do budynku kościoła. Reichart powiedziała kościołowi, że uważa za błogosławieństwo, że jeździ prywatnym transportem, ponieważ wynajęte vany nie mogą przekroczyć granicy.

Tam otrzymała dane kontaktowe od prezydenta Aleksandra Chebana z Misji Ukraina Kijów/Mołdawia. Poinformował Reicharta, czego dokładnie potrzebują uchodźcy. Początkowo były to śpiwory, materace, koce i suszarki. Teraz to konserwy i środki medyczne.

Niektórzy uchodźcy przybywający codziennie do Lwowa i Dniepru – znacznie bliżej granicy z Rosją – są emocjonalnie i fizycznie wyczerpani traumatyczną podróżą przez strefę wojny, powiedział Kościół. Wiele z nich jest niedożywionych i potrzebuje bezpiecznego miejsca i odpoczynku przed podróżą do nowych miejsc.

„Każde pomieszczenie w kościele zostało przebudowane, w tym obszar kaplic, aby pomieścić uchodźców” – powiedziała Reichart, która prowadzi kobiety w swoim niemieckim zborze. Lokalni przywódcy i członkowie kościoła we Lwowie codziennie przyjeżdżają posprzątać i pomóc. Nawet chrzcielnica została przekształcona w strefę prysznica z harmonogramami jej użytkowania.

We współpracy z innymi organizacjami humanitarnymi z cerkwi we Lwowie rozprowadzana jest także pomoc humanitarna. Mimo swojej niepełnosprawności kobieta, która mieszkała we Lwowie i wcześniej przeżyła katastrofę atomową w Czarnobylu, codziennie sprząta świetlicę dla przybywających uchodźców.

Reichart powiedział, że autobus z Polski zapewnia bezpłatny transport dla uchodźców do tego kraju. Firma autobusowa informuje uchodźców, że jeśli dotrą do Lwowa, przed podróżą do Polski można ich nakarmić i zakwaterować w kościele.

Reichart powiedziała, że ​​chce, aby Święci w Dniach Ostatnich na całym świecie wiedzieli, co się dzieje.

„Jeśli żyjemy bezpiecznie. Mam nadzieję, że nie czujemy się komfortowo z naszym bezpieczeństwem” – powiedziała. „Potrzeba wciąż istnieje i nie zniknie w najbliższym czasie. Dla tak wielu to długa droga”.

Stakes w Niemczech, Szwajcarii i Austrii nawiązały współpracę z oddziałami, aby sprostać specjalnym potrzebom uchodźców opuszczających Ukrainę. Liderzy oddziałów mogą komunikować się z palikami partnerów o tym, co jest potrzebne i gdzie, a członkowie mogą odpowiednio zareagować.

Uchodźcy zazwyczaj wyjeżdżają z Ukrainy trasą północną, centralną lub południową, z punktami zbiórki w pobliżu lub na granicach oraz obozem w Niemczech przechowującym pomoc humanitarną. Paliki zapewniły transport, zaopatrzenie i krótkoterminowe zakwaterowanie dla członków wolontariuszy.

Niektóre kościelne domy spotkań stały się miejscami, w których święci w dniach ostatnich i przyjaciele mogą znaleźć wytchnienie po ucieczce z Ukrainy i ewentualnej integracji społecznej w nowych społecznościach, jeśli jest to pożądane. Istnieje wiele możliwości nawiązania kontaktu z lokalnymi organizacjami charytatywnymi i obdarowania szczególną miłością, dzielenia się i zapraszania.

„To upokarzające być częścią Spichlerza Pana tutaj w Europie, co umożliwia praktycznej części Kościoła zaspokojenie niektórych potrzeb członków i przyjaciół na całym świecie” – powiedział Reichart. „Składnicą Pana są ludzie, którzy chętnie poświęcają swój czas, talenty, umiejętności lub zasoby materialne, aby pomagać innym. To ludzie, którzy służą ze współczuciem i miłością Chrystusową, bez względu na rasę, religię czy sytuację”.

Biuletyn

Dołącz do tysięcy, którzy już otrzymują nasz codzienny biuletyn.READ  World Athletics Under-20: Pierwszy duży test dla Shaili Singh
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.