Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Łukasz Szumowski rezygnuje. Jerzy Owsiak skomentował tę decyzję

Published

on

Łukasz Szumowski rezygnuje.  Jerzy Owsiak skomentował tę decyzję

– Dziś rezygnuję z funkcji ministra zdrowia. Wszystkie pytania przewiduję od razu, nigdzie nie znikam. Pozostaję posłem i pozostaję w przestrzeni publicznej – Łukasz Szumowski zadeklarował we wtorek po południu. Dodał, że zamierza również wrócić do zawodu – jest kardiologiem z tytułem profesora nauk medycznych.

„Co do ministra Łukasza Szumowskiego, odzyskamy znakomitego kardiologa, jeśli wróci do zawodu” – tak tę decyzję skomentował w poście na Facebooku Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„Ale, panie ministrze, hola, hola. Zanim pójdziesz leczyć chorych Polaków, proszę pilnie o wyjaśnienie mało prawdopodobnego zakupu respiratorów przez Wasz resort za ponad 200 mln zł. Jako prezes Fundacji WOŚP wiem co to jest odpowiedzialność za pieniądze, w moim przypadku odpowiedzialność społeczna., w Twoim przypadku publiczna. Więc proszę nie zostawiać miejsca na domysły i razem z uśmiechniętym zastępcą rozliczaj się z tymi zakupami w banku. A potem … możesz spokojnie zrezygnuj ”- dodał Owsiak.

Przypomnijmy, że dzień przed ogłoszeniem rezygnacji Łukasza Szumowskiego podał się do dymisji jego wiceminister Janusz Cieszyński.

(Facebook, kw)

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści.

READ  Morawiecki odpowiada Kaczyńskiemu za nominację do kampanii #StopFurChallenge
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *