Connect with us

Nauka

Ludzie w wieku 20 i 30 lat zbliżają NSW do ponownego otwarcia

Published

on

Ładowanie

„Myślę, że odzwierciedla to ich przekonanie, że jest to bezpieczna i skuteczna szczepionka, że ​​ma niewielkie skutki uboczne i przypomina szczepienie, jak zwykle w okresie dojrzewania” – powiedział.

NSW ma pięcioletni wskaźnik szczepień w całym stanie wynoszący 95 procent. Wskaźniki szczepień przeciwko HPV wśród nastolatków przekraczają 80 procent.

Profesor chorób zakaźnych i epidemiologii na Uniwersytecie Jamesa Cooka, Emma McBryde, powiedziała, że ​​istnieje pilna potrzeba zaszczepienia dzieci przed ponownym otwarciem stanu w poniedziałek, po osiągnięciu 70 procent wszystkich szczepień.

„Jeśli nie zostaną zaszczepione, dzieci przetrwają transmisję tylko między sobą, a ci, których nie można zaszczepić, będą bardziej narażeni” – powiedziała.

Na drugim końcu spektrum wiekowego około 95% osób w wieku od 70 do 94 lat otrzymało pierwszą dawkę. Podwójna dawka wynosi powyżej 70% dla osób powyżej 70 roku życia i aż do 80% dla osób w wieku od 75 do 79 lat.

W czwartek wskaźnik pierwszej dawki szczepionki wśród osób w wieku 16 lat i starszych w NSW wyniósł 83,6 procent. Druga dawka w stanie wynosiła 55,5%.

Rosnące stawki skłoniły wielu do pytania, kiedy NSW osiągnie swój pełny 70-procentowy cel szczepień, z doniesieniami w środę, że rząd stanowy powiedział grupom branżowym, aby ponownie otworzyły się 11 października.

Jednak Hazzard powiedział, że to „domysł mediów”, że 11 października był dniem ponownego otwarcia.

O godzinie 20:00 w środę 1 257 041 mieszkańców NSW otrzymało drugą dawkę szczepionki COVID-19. Stan przekroczył tę liczbę pierwszych dawek 20 sierpnia, co oznacza, że ​​osoby, które otrzymały drugie szczepienie w środę, otrzymały szczepionki w odstępie około pięciu tygodni.

Biorąc pod uwagę, że NSW osiągnęła 70 procent pierwszej dawki szczepienia 2 września, jeśli średni zakres dawek pozostałby taki sam, stan osiągnąłby 70 procent pełnej dawki szczepienia 6 października (czwartek, co oznacza, że ​​11 października będzie poniedziałek, w którym niektóre branże zostanie ponownie otwarty) i 80 procent pełnych szczepień 19 października.

READ  Co się dzieje? — York College / CUNY

Średnia różnica między dawkami w NSW zmniejszyła się w sierpniu i wrześniu ze względu na większą dostępność szczepionki Pfizer, zwykle podawanej w odstępie trzech tygodni, oraz większą liczbę osób skracających odstęp między dawkami AstraZeneca.

Jednak setki tysięcy dawek Pfizer Polska podawanych w lokalnych obszarach zainteresowania Sydney pod koniec sierpnia i na początku września są zaplanowane w odstępach ośmiotygodniowych, powiedziała zastępca sekretarza zdrowia NSW Susan Pearce, która kieruje wprowadzeniem szczepień.

Odstępy między dawkami dla Pfizera zmieniały się podczas epidemii: dr Hespe powiedział, że wielu lekarzy rodzinnych w lipcu i na początku sierpnia zmieniło odstępy na sześć tygodni, aby zmaksymalizować pokrycie pierwszej dawki podczas ograniczonej podaży.

Profesor McBryde, który posiada doktorat z matematyki i prowadził modelowanie chorób podczas pandemii, powiedział, że określenie, kiedy stan osiągnie poziom 70 procent, nie jest „nauką rakietową”, a projektowanie zakresów dawkowania dałoby stosunkowo dokładne wskazówki, chociaż Polska odmiana Pfizera może trochę przeszkadzać.

Powiedziała, że ​​ważne jest, aby państwo wyznaczało cele powyżej 70% i 80%.

Biuletyn Morning Edition to nasz przewodnik po najważniejszych i najciekawszych historiach, analizach i spostrzeżeniach dnia. Podpisz tutaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.