Connect with us

Sport

Louis Van Gaal kwestionuje kondycję Frenkiego de Jong

Published

on

Trener Holandii Louis van Gaal kwestionuje kondycję Frenkiego de Jong po tym, jak pomocnik Barcelony doznał kontuzji ścięgna podkolanowego w wygranym 2:0 meczu z Polską.

To Holandia szef Louis van Gaal zakwestionował jego przydatność Frenkie deJong przed Mistrzostwami Świata.

De Jong spędził większość lata w związku z transferem Manchester Unitedale odejście od Barcelona nigdy nie doszło.

Chociaż przebywał na Camp Nou, Eric ten Hag może nadal chcieć podpisać kontrakt z graczem, którego kiedyś mentorował w Ajaksie, kiedy otworzy się styczniowe okno transferowe.

Jednak menedżer United może być zaniepokojony komentarzami Van Gaala po tym, jak De Jong został zmieniony w przerwie z powodu problemów z ścięgnami podkolanowymi w wygranym 2:0 meczu Holandii z Polską w czwartek.

Komentując sprawność de Jonga, Van Gaal powiedział: „Porzuciłem ten dogmat [only selecting players that play for their club] przez długi czas, inaczej nie wybrałbym np. Stevena Bergwijna.

„Memphis [Depay] a De Jong to dwaj bardzo ważni gracze, którzy odeszli. Zachęciłem ją: zatrzymam ci miejsce jak najdłużej, ale musisz być w formie.

„Fakt, że reprezentacja Holandii nie jest ośrodkiem rehabilitacji z pewnością odnosi się do mistrzostw świata, ale muszę temu zaufać, gdy mówią, że są w dobrej formie.

©Reuters

Tak wiele znaczyły dla tej holenderskiej drużyny, że muszę zarezerwować na to miejsce. Ponieważ mamy 26 lat, łatwo jest mi wybrać zawodników.

„W 2014 roku zrobiłem to samo [Georginio] Wijnaldum. Jeden zarabiał więcej niż drugi. Memphis strzelał gole, asystował i był równie ważny jak De Jong.

„Jego cechy, by radzić sobie z presją przeciwnika. Nie tylko my wywieramy presję na piłkę, robi to kilka krajów.

„Frenkie de Jong to kluczowy czynnik. Dlatego szukam uzupełnienia De Jong, ale szukam również kogoś do wypełnienia, ponieważ musimy być przygotowani. Nigdy nie wiadomo, jak rozwinie się kontuzja ścięgna podkolanowego ”.

READ  Rosyjscy sportowcy wykluczyli mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce

Pomimo nieobecności De Jong, Holandia zapewniła sobie miejsce w półfinale Ligi Narodów UEFA po przegranej Virgil van Dijk gol doprowadził ich do zwycięstwa 1:0 nad Belgią.

Van Gaal skupi teraz swoją uwagę na Pucharze Świata, w którym Holandia wylosuje grupę A wraz z Katarem, Ekwadorem i Senegalem.

ID:495432:1false2false3false:QQ:: z pulpitu DB :LenBod:collect4366:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.