Connect with us

Nauka

Lot z Iranu sprowadza obywateli unieruchomionych na Ukrainie – Wiadomości społeczne/kulturowe

Published

on

„Pierwszy specjalny lot, który miał przewieźć rodaków z Polski do naszego kraju, wystartuje kilka godzin później. Do tej pory w samej Warszawie osiedliło się 300 studentów” – powiedział we wtorek rzecznik MSZ Saeed Khatibzadeh.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych i nasze ambasady na Ukrainie iw krajach ościennych dokładają wszelkich starań, aby jak najłatwiej wrócić do kraju naszych rodaków” – dodał.

Wcześniej narodowy przewoźnik Iran Air powiedział, że Airbus A330 wyjechał z Teheranu do Warszawy, by sprowadzić Irańczyków, głównie studentów, którzy utknęli na Ukrainie po wybuchu konfliktu w czwartek.

W poniedziałek ministerstwo spraw zagranicznych Iranu poinformowało, że ambasada tego kraju w Kijowie pozostaje otwarta, ponieważ „wyraziła ubolewanie z powodu szumu w mediach społecznościowych”.

Według danych ukraińskiego Ministerstwa Edukacji i Nauki na Ukrainie studiuje około 80 000 studentów zagranicznych. Największa liczba pochodzi z Indii, a następnie z Maroka, Azerbejdżanu, Turkmenistanu i Nigerii.

W mediach społecznościowych studenci i ich zwolennicy wzywali rządy krajowe do wyczarterowania samolotów poza granice kraju, dzieląc się lokalizacjami, w których uczniowie utknęli, i oferując porady, gdzie znaleźć schronienie. Użytkownicy udostępnili również numery alarmowe dla pozostawionych studentów z różnych krajów, donosi Press TV.

READ  Houston dał poecie Adamowi Zagajewskiemu w latach 1945-2021 przestrzeń do wychwalania `` okaleczonego świata ''
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.