Connect with us

Nauka

Lot fantazji | Aktualności ASU

Published

on

Lot fantazji |  Aktualności ASU
16 sierpnia 2022 r

Szymon Warmula, który przyjeżdża z Polski do ASU, nie może się doczekać rozpoczęcia szkoły lotniczej

Szymon Warmula nie może się doczekać rozpoczęcia nauki na Uniwersytecie Stanowym Arizony.

To podekscytowanie jest jednak zabarwione odrobiną niepokoju.

Warmula, który pochodzi z Polski, nigdy nie był w Stanach Zjednoczonych, więc rozpoczęcie nowej przygody w ASU – gdzie będzie specjalizował się w technologii zarządzania lotnictwem – jest trochę męczące.

„Wiesz, jestem bardzo podekscytowana, ale jednocześnie muszę się tym wszystkim zająć” – powiedziała Warmula. „Mam teraz na biurku kilka dokumentów. Jest dużo do zrobienia. Jakbym musiała wysłać odciski palców. Nie jestem w stanie tego zrobić w Polsce.

„Muszę kupować materiały eksploatacyjne w Arizonie, ponieważ logistycznie nie mogę zabrać rzeczy takich jak prześcieradła i wypełnić połowę miejsca w moim bagażu. Więc muszę rozgryźć te trudności, ale tak, jestem optymistą. To wyzwanie i trochę się tym denerwuję, ale myślę, że jakoś wszystko się ułoży, z moim wysiłkiem i pomocą innych”.

ASU News rozmawiało z Warmulą, która będzie studiować na kampusie Politechniki, o jej nadziejach i planach.

Pytanie: Co skłoniło Cię do wyboru ASU?

Odpowiedź: Moim celem zawsze było zostać pilotem i studiować na uniwersytecie, więc, szczerze mówiąc, zacząłem badać różne opcje na całym świecie. Zdałem sobie sprawę, jak zaawansowana technologicznie jest ASU z symulatorami lotu i lotniskiem (Phoenix-Mesa Gateway Airport). Tak więc zrobiło na mnie duże wrażenie, a poza tym jest idealna pogoda na treningi lotnicze w Arizonie. To zawsze dobrze. Nie będzie wielu opóźnień pogodowych. Poza tym, z polskimi programami lotniczymi, zawsze musisz mieć półtora lub dwa lata bez szkolenia lotniczego. W ASU zaczynasz szkolenie lotnicze w pierwszym semestrze. Mnie też to bardzo przemówiło.

READ  „Easy peasy”: pierwsi opiekunowie St. Charles Bend otrzymują szczepionkę COVID-19

P: Czego najbardziej podekscytujesz się na wypróbowanie w pierwszym semestrze?

JEDEN: Właściwie jest kilka rzeczy. Najważniejszym jest szkolenie lotnicze. Od czterech lat marzę, żeby tego doświadczyć. Ale jestem też bardzo podekscytowany zajęciami typowymi dla amerykańskich uczelni, ale niedostępnymi nigdzie w Europie. Jestem bardzo podekscytowany oglądaniem meczu piłki nożnej na (Sun Devil Stadium). To nierealne, że 60 000 lub więcej ludzi idzie na mecz futbolu w college’u. Jestem też podekscytowany poznawaniem nowych ludzi z różnych środowisk. Ta różnorodność to świetna zabawa do odkrywania.

P: Czym lubisz się chwalić swoim znajomym o ASU?

JEDEN: Jak powiedziałem, jedną z rzeczy będzie sport uniwersytecki, cała atmosfera, ale także poziom edukacji i jakość obiektów. W większości krajów europejskich szkolnictwo wyższe jest bezpłatne, ale doświadczenie nie jest aż tak interesujące; nie jest tak rewolucyjny ani dobrze rozwinięty. Dla mnie posiadanie prawdziwego symulatora odrzutowca na poziomie uniwersyteckim nie jest czymś, czego naprawdę doświadczyłbyś w Europie. Również różnorodność ludzi. Tu w Polsce masz głównie Polaków. Jest kilku obcokrajowców, ale niewielu. Uważam, że w ASU Poly przebywa od 20% do 30% obcokrajowców. To dla mnie ogromne.

P: Jakie talenty i umiejętności wnosisz do społeczności ASU?

JEDEN: Przywództwo byłoby jednym. Uprawiałem sport praktycznie przez całe życie i miałem szczęście być członkiem rady drużyny i kapitanem drużyny piłkarskiej. Jestem bardzo aktywną osobą kondycyjnie, więc jestem trochę zaawansowana w kulturystyce. Od kilku miesięcy pomagam moim przyjaciołom i udzielam rad. Jeśli chodzi o trening, bardzo mi się to podoba i mam nadzieję, że do pewnego stopnia uda mi się go kontynuować. Myślę też, że jestem całkiem dobry w tworzeniu silnych i znaczących połączeń.

P: Co masz nadzieję osiągnąć podczas lat studiów?

READ  Wszyscy możemy się czegoś nauczyć od tego człowieka, który zdał egzamin na prawo jazdy 192 razy w ciągu 17 lat - BroBible

JEDEN: Oczywiście kończę z najlepszym możliwym wynikiem, ale nie tylko kończę, ale robię to w sposób bardziej zorganizowany niż wcześniej. Miałam świetne oceny w nauce, ale nie zawsze miałam… Nie wiem, czy leniwy to dobre słowo, ale nie byłam zorganizowana. Chcę bardziej odpowiedzialnie zarządzać swoim czasem na studiach, aby móc realizować swoje lotnicze ambicje. Mam nadzieję, że na studiach uda mi się zdobyć dyplom instruktorski, aby móc uczyć innych latać. To byłoby niesamowite przeżycie.

P: Jaki jest interesujący fakt o Tobie, o którym wiedzą tylko Twoi znajomi?

JEDEN: W rzeczywistości miałem kanał na YouTube. To znaczy, nadal go mam. Nie anulowałem. Po prostu nie zamieszczam tam swoich filmów ani nic takiego. Wpadłem na świetny pomysł, gdy byłem młody, 12 lat, aby zostać sławnym YouTuberem, po prostu nagrywając siebie, grając w gry wideo na PlayStation. Szczerze mówiąc, byłem naprawdę złym YouTuberem, ale było to naprawdę zabawne doświadczenie i tak, moi przyjaciele dużo się śmiali, że źle wyglądali.

P: Gdyby ktoś dał swoje 40 milionów dolarów na rozwiązanie problemu na świecie, co byś wybrał?

JEDEN: Zmiany Klimatu. Myślę, że takie pieniądze pomogłyby mi stworzyć jakieś źródło energii, które mogłoby w jakiś sposób pomóc klimatowi. Jestem głęboko zaniepokojony szybkim wylesianiem, które ma miejsce w Amazonii i gdzie indziej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *