Connect with us

Zabawa

Loco Films przejmuje „Kobietę na dachu” przed premierą Tribeca (na wyłączność) | Aktualności

Published

on

Francuski dystrybutor Loco Films zapewnił sobie międzynarodowe prawa do czwartego filmu fabularnego polskiej reżyserki Anny Jadowskiej kobieta na dachuLaureat nagrody Best Pitch Screen International podczas ubiegłorocznych Dni Polskich podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Film koncentruje się na kobiecie, granej przez aktorkę teatralną Dorotę Pomykałę, która zdaje się prowadzić normalne życie, dopóki pewnego dnia nie postanawia obrabować bank uzbrojony w nóż kuchenny. Potem odkrywa, że ​​jej potrzeba pieniędzy ustępuje tylko potrzebie miłości.

„Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić na rynek tak mocną i niekonwencjonalną historię”, powiedział Laurent Daniélou, dyrektor generalny Loco Films. „To historia niepodobna do niczego, co można zobaczyć w filmach, subtelny portret 60-letniej kobiety, która zrobi wszystko, co w jej mocy – legalnie lub w inny sposób – aby zapewnić sobie bardziej satysfakcjonujące życie”.

Loco Films pokaże gotowy film kupującym w Cannes w przyszłym tygodniu. Będzie miał swoją światową premierę na Tribeca Film Festival w Międzynarodowym Konkursie Narracyjnym w czerwcu.

kobieta na dachu to polsko-francusko-szwedzka koprodukcja Marii Blicharskiej z Donten & Lacroix Films z Warszawy, Blick Productions z Paryża, Arte France Cinéma i GarageFilm ze Szwecji.

Blicharska i Jadowska pokazały pierwsze nagrania kobieta na dachu w ramach sekcji Works in Progress na Dniach Polskich w sierpniu ubiegłego roku i byli trzecimi laureatami Screen International Best Pitch Award po dramacie górskim Leszka Dawida Szeroka końcówka w 2019 roku i debiut fabularny Jakuba Piątka godziny największej oglądalności w 2020 roku.

READ  Południowokoreańska „fala” stała się globalna
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *