Connect with us

Zabawa

Lisa Wilkinson z projektu uderza Gladys Berejiklian z powodu zakazu NSW Covid

Published

on

Moderator projektu, Lisa Wilkinson, publicznie pobiła Gladys Berejiklian za radzenie sobie z kryzysem Covid i błagała premiera NSW bezpośrednio w programie.

Wilkinsonowie Komentarze do Niedzielnego Projektu Ostatniej nocy nadszedł kilka godzin po tym, jak Berejiklian nazwał sobotni rekord 466 nowych przypadków Covid podczas niedzielnej konferencji prasowej jako „pobudkę”.

– Nie możemy wystarczająco podkreślić, że nie chcemy podążać ścieżką tych wszystkich innych miejsc za granicą, gdzie każdego dnia są tysiące przypadków – powiedział premier.

POŁĄCZONY: „Zapomniani” Australijczycy są oburzeni ogłoszeniem szczepionki

Ten komentarz – kilka miesięcy po wybuchu obecnego wariantu Delta w NSW ze stale rosnącymi przypadkami – sprawił, że Wilkinson z Sydney zobaczył czerwony kolor.

„Myślę, że wszyscy wczoraj w Nowej Południowej Walii, kiedy powiedziała, że ​​dzień wcześniej to „pobudka”, wszyscy w Nowej Południowej Walii powiedzieli: „Tak długo zajęło ci przebudzenie?”, powiedziała.

„Jeśli pomyślisz o tym 24 czerwca, było 36 spraw, w których zwrócono naszą uwagę na 11 nowych… I proszę, Premier, czy możesz? zatrzymać Szukasz za granicą jako miejsca, z którym możesz się utożsamiać?

Współgospodarz Wilkinsona, Peter van Onselen, zgodził się, a także skrytykował niedzielne ogłoszenie premiera Scotta Morrisona, że ​​wkrótce z Polski przybędzie dodatkowy milion szczepionek Pfizera, wiele z nich bezpośrednio do południowo-zachodniego Sydney, serca obecnej epidemii z Nowej Południowej Walii.

POŁĄCZONY: „Uderzenie w brzuch” – Lisa Wilkinson o blokadzie w Sydney

„To samo dotyczy premiera z tymi szczepionkami z Polski. Dopóki nie był siny na twarzy, kiedy kilka tygodni temu mieliśmy go w programie, powiedział, że nie potrzebujemy żadnych dodatkowych szczepionek, aby podróżować do południowo-zachodniego Sydney. Teraz wkłada tam pół miliona ”- powiedział van Onselen.

„Mógł to zrobić szczepionkami z innych krajów i uzupełnić te kraje tym, co pochodzi z Polski. Nigdy nie wyprzedzasz tego; zawsze są w tyle ”.

READ  Umowa dotycząca atramentów NENT Group dla Viaplay z polskim UPC

„Nigdy nie proaktywny, całkowicie reaktywny” – dodał Wilkinson.

Szczery krytyk postępowania rządu z pandemią Covid i wprowadzeniem szczepionek, Wilkinson napisał w weekend na Twitterze, że obecne poważne blokady w tym kraju są „dzięki uprzejmości radzenia sobie z pandemią przez Scotta Morrisona”.

NSW odnotowała 415 nowych lokalnych infekcji Covid-19, a kolejne cztery osoby zmarły w niedzielę. Dziś rano nadeszła wiadomość, że nastolatek z południowo-zachodniej części Sydney zmarł na pneumokokowe zapalenie opon mózgowych i Covid-19.

Osama Suduh, lat 15, zmarł w niedzielę wieczorem po hospitalizacji z powodu zapalenia opon mózgowych, a także pozytywny wynik testu na Covid.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.