Connect with us

Nauka

Liczba kosmicznych podróżników każdego roku od rozpoczęcia podróży kosmicznych – 24/7 Wall St.

Published

on

Odkąd radziecki kosmonauta Jurij Gagarin został pierwszym człowiekiem, który poleciał w kosmos w 1961 roku, ponad 500 osób podróżowało w zaświaty. Niektóre szacunki, w tym te z Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, mówią o 628.

Przez 61 lat ludzkie drogi do tzw. ostatecznej granicy były naznaczone triumfami, kamieniami milowymi, odkryciami, cudami i tragediami. A ludzie nadal przesuwają granice ludzkich wysiłków w kosmos.

Aby określić liczbę osób, które co roku odlatują w kosmos od 1961 r., 24/7 Czas, konsultował się z Wlot kosmiczny. z, Fakty o kosmosie, space.com, NASA, źródła encyklopedyczne i różne witryny medialne, aby sporządzić tę listę. Do tej listy zaliczamy tylko tych, którzy w danym roku polecieli w kosmos po raz pierwszy.

Pierwsza dekada podróży kosmicznych obejmowała rywalizację między Związkiem Radzieckim a Stanami Zjednoczonymi, ponieważ oba supermocarstwa przeniosły swoją konfrontację z czasów zimnej wojny poza granice Ziemi. Pierwsi podróżnicy kosmiczni z obu krajów byli związani z wojskiem. Stopniowo oba programy zaczęły obejmować naukowców i ludzi z innych dziedzin podróży kosmicznych.

Związek Radziecki wykorzystał swoją wczesną przewagę po wystrzeleniu pierwszego satelity Sputnik w 1957 r., wprowadzając kilka godnych uwagi innowacji kosmicznych. Oprócz wczesnych podróży kosmicznych Gagarina, inne triumfy Związku Radzieckiego to pierwsza kobieta w kosmosie w 1963 roku, Walentyna Tereshkova i pierwsza osoba, która spacerowała w kosmosie, Aleksiej Leonow, w 1965 roku.

Stany Zjednoczone próbowały nadrobić zaległości, a po drodze były tragedie. Poważne niepowodzenie miało miejsce w 1967 roku, kiedy astronauci Apollo 1 Virgil Grissom, Edward White i Roger Chaffee zginęli podczas rutynowego testu kapsuły. Nie byłaby to ostatnia katastrofa amerykańskiego programu kosmicznego. (To najważniejsze wydarzenia w historii NASA.)

Program Apollo postawił Stany Zjednoczone na czele technologii, a 20 lipca 1969 r. Neil Armstrong został pierwszym człowiekiem, który postawił stopę na Księżycu. Podczas gdy inne narody wylądowały sondy kosmiczne na powierzchni Księżyca, tylko Stany Zjednoczone faktycznie wylądowały tam ludzi. (Oto 12 osób, które chodziły po księżycu.)

READ  Odkryto nową sieć autostrad, aby podróżować przez Układ Słoneczny znacznie szybciej

Kliknij tutaj, aby zobaczyć liczbę kosmicznych podróżników każdego roku od początku podróży kosmicznej

Rywalizacja ustąpiła miejsca współpracy między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim w latach 70., kiedy dwaj dawni adwersarze kosmiczni prowadzili wspólne misje, począwszy od lipca 1975 roku.

Podróże kosmiczne stały się mniej lub bardziej rutyną w latach 80. wraz z rozpoczęciem programu promów kosmicznych i uruchomieniem międzynarodowej stacji kosmicznej, która stała się prawdziwie międzynarodowa, gdy inne narody zaczęły dostarczać podróżnych kosmicznych do ISS.

Dennis Zito został pierwszym płatnym turystą w kosmosie w 2001 roku, a do królestwa wkraczają prywatne firmy, kierowane przez niezależnego potentata Elona Muska.

Sponsorowane: Wskazówki dotyczące inwestowania

JEDEN doradca finansowy może pomóc w zrozumieniu zalet i wad nieruchomości inwestycyjnych. Znalezienie wykwalifikowanego doradcy finansowego nie musi być trudne. Darmowe narzędzie SmartAsset łączy Cię z maksymalnie trzema doradcami finansowymi obsługującymi Twoją dziedzinę i możesz bezpłatnie przeprowadzić wywiad z innymi doradcami, aby zdecydować, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. Jeśli jesteś gotowy na znalezienie konsultanta, który pomoże Ci osiągnąć Twoje cele finansowe, zaczął się teraz.

Inwestowanie w nieruchomości może zdywersyfikować Twój portfel. Ale poszerzanie horyzontów może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Jeśli jesteś inwestorem, który chce zminimalizować wydatki, rozważ wyewidencjonowanie brokerów internetowych. Często oferują niskie stopy inwestycyjne, pomagając zmaksymalizować zysk.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.