Connect with us

Nauka

Liczba hospitalizacji z powodu COVID-19 w hrabstwie Orange wzrosła w ciągu nocy o prawie 12% – NBC Los Angeles

Published

on

Hrabstwo Orange zgłosiło 1058 nowych przypadków COVID-19, ale nie odnotowano dodatkowych zgonów w niedzielę, co oznacza, że ​​liczba przypadków w hrabstwie wynosi 77 819, z czego 1577 zginęło.

Liczba mieszkańców hrabstwa hospitalizowanych z powodu wirusa gwałtownie wzrosła z 534 w sobotę do 597, przy czym liczba pacjentów na oddziale intensywnej terapii wzrosła z 138 do 148, według Orange County Health Care Agency.

Zmiana średniej trzydniowej liczby hospitalizowanych pacjentów wzrosła z 12,3% do 13,6%. Okręg posiada 25% łóżek na oddziałach intensywnej terapii i 63% wentylatorów.

Rosnące liczby w ciągu świątecznego weekendu wydają się potwierdzać obawy urzędników przed gwałtownym wzrostem w Święto Dziękczynienia. Dyrektor generalny Orange County, Frank Kim, powiedział na początku tego tygodnia, że ​​jest „bardzo zaniepokojony” wzrostem liczby przypadków i hospitalizacji.

„I chociaż różne szpitale (dyrektorzy), z którymi rozmawiam, wydają się dziś bardziej pewni siebie, niż byli na początku choroby, co do tego, jak ją leczyć, nie traktuję tego lekko” – powiedział Kim. „Jakikolwiek wzrost liczby hospitalizacji i stawek OIT jest poważnym problemem dla naszej społeczności”.

Urzędnicy zalecają odczekanie co najmniej dwóch dni po wydarzeniu lub spotkaniu na badanie, ponieważ infekcja może nie zostać wykryta od razu.

Andrew Noymer, profesor nadzwyczajny UC Irvine zdrowia populacji i zapobiegania chorobom, ostrzegał przed ponurą zimą.

„Jestem bardzo zaniepokojony trendami, które zobaczymy po Święcie Dziękczynienia” – powiedział Noymer w wywiadzie dla City News Service. „Ludzie nie doceniają tego, że nagrywaliśmy zgony podczas letniej fali do października”.

Noymer przewidział więcej przypadków niż szczyt lipcowy.

„Ale to nie będzie kolejny lipiec i odejdź” – powiedział Noymer. „Myślę, że będzie gorzej”.

Ostatni raz, kiedy wskaźniki hospitalizacji były tak wysokie, był 10 sierpnia, powiedział Noymer.

READ  Zła astronomia | Asteroida 2020 VT4 minęła 400 km od Ziemi 13 listopada 2020 r

„Pod koniec przyszłego tygodnia wrócimy do lipca (poziomy)” – powiedział Noymer. „I czy będzie rosnąć jak w lipcu, czy będzie się pogarszać. Są powody, by sądzić, że możemy się pogarszać ”.

Noymer powiedział, że dzieje się tak głównie dlatego, że chłodniejsza pogoda zmusza ludzi do większej aktywności w pomieszczeniach, a niektórzy uczniowie nadal uczęszczają na zajęcia w klasach.

Najgorszym dniem hospitalizacji COVID-19 w Orange County był 14 lipca, kiedy było 722 pacjentów.

W stanowym wielopoziomowym systemie monitorowania, który jest aktualizowany we wtorki, skorygowany dzienny wskaźnik przypadków przypadających na 100 000 mieszkańców w okręgu podskoczył z 10,8 do 17,2, a wskaźnik pozytywności wzrósł z 4,6% do 6,8%.

Wskaźnik pozytywności mieści się w czerwonym poziomie czteropoziomowej mapy drogowej ponownego otwarcia stanu, ale dzienny wskaźnik przypadków na 100 000 znacznie przekracza próg 8% dla najbardziej restrykcyjnego fioletowego poziomu.

Kim powiedział, że jest optymistą, szczepionki są w drodze i mają nadejść pod koniec roku. Systemy szpitalne otrzymają szczepionki bezpośrednio, a poszczególne szpitale otrzymają dawki z hrabstwa, powiedział Kim.

Pracownicy służby zdrowia pierwszej linii będą jednymi z pierwszych, którzy otrzymają szczepionki, wraz z osobami z podstawowymi schorzeniami, które czynią ich szczególnie podatnymi na tę chorobę.

Conan Nolan z NBC4 rozmawia z dyrektorem zdrowia hrabstwa Los Angeles dr Barbarą Ferrer na temat środków podejmowanych w celu powstrzymania wzrostu liczby przypadków COVID. Czy robimy wystarczająco dużo, czy też niektóre środki, takie jak zakaz spożywania posiłków na świeżym powietrzu – przez niektórych uważane za niepotrzebne – w rzeczywistości zwiększają przenoszenie wirusa, wysyłając więcej osób do pomieszczeń?

Jest nadzieja, że ​​zwiększone testowanie i świadomość infekcji zachęci do większej kwarantanny i izolacji oraz innych praktyk dystansowania społecznego, które pomogą powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, powiedział Kim.

READ  Wydaje się, że czarna dziura po kultowym obrazie się trzęsie

Powiatowe testy na 100 000 wynoszą 354,1, przewyższając cele hrabstwa w zakresie testów w tym momencie, powiedział Kim.

Kim powiedział, że hrabstwo skupia się na zachęcaniu do testowania. Liczba testów przeprowadzonych na terenie powiatu wyniosła 1 445 183, w tym 8037 w niedzielę. Odnotowano 59 401 udokumentowanych odzysków.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *