Connect with us

Nauka

LESS_ nadal rośnie i przygotowuje się do następnej rundy finansowania

Published

on

LESS_ nadal rośnie i przygotowuje się do następnej rundy finansowania

WROCŁAW, Polska, 29 grudnia 2020 r / PRNewswire / – 700 000 użytkowników na całym świecie dołączyło do MNIEJ_, platforma internetowa do sprzedaży używanej odzieży i akcesoriów, która działa pod adresem Polska. Aplikacja została uruchomiona w Czerwiec 2019 a sześć miesięcy później dostał 4 miliony euro w rundzie nasion. Teraz LESS_ przygotowuje się do kolejnej rundy finansowania, która zostanie przeznaczona na ekspansję na rynkach wschodnich i Południowa Europa. Aplikacja wpisuje się w najważniejsze światowe trendy konsumenckie, stwarzając możliwości dla inwestorów.

Szybkie tempo rozwoju LESS_, a także społeczna użyteczność przyjętego modelu biznesowego zostały docenione przez magazyn biznesowy MyCompany i uznane za polski start-up roku 2020. Mateusz Oleksiuk, CEO, wyjaśnia: „LESS_ narodziło się, ponieważ dostrzegliśmy potrzebę stworzenia przestrzeni dla świadomych miłośników mody. Razem zmieniliśmy podejście do zakupów, dając możliwość cieszenia się życiem w stylu minimalizmu. Edukujemy i inspirujemy do zmian. Promujemy świadomy pogląd na konsumpcję. Naszym zdaniem moda i minimalizm mogą iść razem. To jeden z najsilniejszych światowych trendów i już teraz budujemy naszą globalną przewagę dla naszych inwestorów. Rozwój handlu elektronicznego w okresie pandemii jest również globalnym trendem i ten trend napędza powstawanie inicjatyw e-commerce. ”

Platforma daje dostęp do tysięcy wirtualnych szaf należących między innymi do celebrytów, influencerów, sportowców i piosenkarzy, którzy z łatwością oferują fanom dostęp do przedmiotów swoich idoli. Jednym z posiadaczy konta LESS_ jest Robert Lewandowski, najlepszy piłkarz świata 2020 według FIFA, który jest jednocześnie inwestorem w spółce obsługującej platformę. Oprócz gracza Bayern Monachium w strukturze akcjonariatu znajdują się również inwestorzy z dużym doświadczeniem. Krzysztof Pawiński jest prezesem i właścicielem Grupy Maspex, największej firmy spożywczej w regionie centralnym Wschodnia Europa, Dawid Urban, ceniony anioł biznesu, współzałożyciel i dyrektor operacyjny LESS_, Eryk Stankunowicz, wieloletni redaktor polskiej edycji Forbesa, Cezary Pietrasik, były dyrektor CEE at Londyn private equity Warburg Pinkus, a także założyciele Allegro, największej platformy e-commerce w regionie Europa.

READ  Globalna liczba koronawirusów sięga 88,8 miliona, płatne 1,91 miliona: Johns Hopkins

Inne informacje: Około LESS_

MNIEJ ŹRÓDŁA_

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *