Connect with us

Sport

Lekkoatletyka odejdzie z Multisportowych Mistrzostw Europy po 2022 r.

Published

on

LAUSANNE, Szwajcaria — Lekkoatletyka opuszcza Mistrzostwa Europy Multisport po edycji 2022 w Monachium.

Europejski organ zarządzający lekkiej atletyki powiedział, że powróci do samodzielnego wydarzenia w 2026 r., a nie będzie częścią zbiorowych mistrzostw, które po raz pierwszy odbyły się w 2018 r., a w następnej edycji w sierpniu zostały rozszerzone do dziewięciu dyscyplin.

Niezależność pomogłaby w stworzeniu wyjątkowego doświadczenia lekkoatletycznego dla zawodników, fanów lekkiej atletyki, telewizji i innych mediów oraz wszystkich innych zainteresowanych stron – powiedział Christian Milz, dyrektor zarządzający European Athletics.

Trasa jest kontynuacją zawodów pływackich i innych sportów wodnych w eliminacji ze wspólnych mistrzostw. Sporty wodne były częścią programu multisport 2018, ale potem zdecydowały się zorganizować mistrzostwa 2022 w tych samych terminach, 11-21 sierpnia, w Rzymie zamiast w Monachium.

Na te mistrzostwa w Monachium lekkoatletyka powraca na Stadion Olimpijski, który był sercem Letnich Igrzysk w 1972 roku.

Utrata dwóch najpopularniejszych sportów olimpijskich prawdopodobnie skomplikuje poszukiwania gospodarza mistrzostw multisportowych w 2026 roku. Impreza konkuruje również o uwagę z Igrzyskami Europejskimi, które również odbywają się co cztery lata, ale w nieparzystych latach i są organizowane przez Grupę Europejskich Komitetów Olimpijskich. Edycja Igrzysk Europejskich 2019 odbyła się w Mińsku na Białorusi, a edycja 2023 w Krakowie.

European Athletics ogłosiło, że o organizację Mistrzostw Europy w 2026 roku rywalizują dwa miasta: Birmingham w Anglii i Budapeszt na Węgrzech. Gospodarz zostanie wybrany w listopadzie.

READ  Raporty Policji Okręgowej | Wiadomości, sport, praca
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.