Connect with us

technologia

Lekarz z Brazylii użył Vision Pro do asystowania podczas operacji i nazwał go „rewolucyjnym rozwiązaniem” w praktyce

Published

on

Lekarz z Brazylii użył Vision Pro do asystowania podczas operacji i nazwał go „rewolucyjnym rozwiązaniem” w praktyce

Vision Pro ujrzał światło dzienne podczas zeszłorocznej imprezy WWDC, ale wprowadzenie go na rynek zajęło trochę czasu, ponieważ firma stworzyła niezbędny szum i przygotowała programistów do opracowania odpowiednich zastosowań dla zestawu słuchawkowego. Chociaż recenzje dały pozytywne opinie, możliwości urządzenia są nieograniczone, ponieważ programiści pracują nad rozszerzeniem rzeczywistych zastosowań Vision Pro. Niedawno dowiedzieliśmy się, że chirurg ortopeda w Brazylii z sukcesem przeprowadził operację barku pacjenta przy użyciu Apple Vision Pro.

Vision Pro był używany podczas operacji barku w Brazylii, zastępując wiele urządzeń na sali operacyjnej

Vision Pro to jeden z wiodących zestawów słuchawkowych zapewniających doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej, a modele nowej generacji przeniosą go na wyższy poziom. Pacjent był operowany przez doktora Bruno Gobbato z powodu rozdarcia stożka rotatorów, które jest spowodowane nadmiernym zużyciem tkanki ścięgnistej barku. Gobbato podzielił się swoimi doświadczeniami z Vision Pro i tym, jak pomógł on w operacji dzięki wielu kamerom i czujnikom, które współpracują, aby wyświetlać istotne informacje związane z operacją. Magazyn Mac pisze:

„Operacja artroskopii barku polega na wprowadzeniu kamery do stawu, a chirurdzy wykonują ją, patrząc bezpośrednio na ekran. Dzięki temu urządzeniu mogłem oglądać obraz wielkości ekranu kinowego o wysokiej rozdzielczości, a także oglądać badania pacjenta i modele 3D w czasie rzeczywistym.”

Widać to na nagraniu udostępnionym przez lekarza youtube jak Vision Pro pomógł mu widzieć notatki, zdjęcia rentgenowskie, kamery na żywo i nie tylko podczas operacji. Lekarz w przeszłości używał także HoloLens firmy Microsoft do przeprowadzania operacji, co oznacza, że ​​jest zaznajomiony z trudnościami związanymi z noszeniem zestawu słuchawkowego na sali operacyjnej. Ogólnie rzecz biorąc, operacja zakończyła się sukcesem i Vision Pro wymienił różne urządzenia w pomieszczeniu.

READ  Microsoft ma nowego szefa Windowsa i Surface’a

Chociaż lekarze nazywają ten zestaw słuchawkowy „rewolucyjnym rozwiązaniem”, Vision Pro ma nieograniczone zastosowania poza korzystaniem z multimediów i codziennymi zadaniami. Jednak Vision Pro nie jest tani, ponieważ zaczyna się od ogromnej ceny 3499 dolarów dla modelu podstawowego w porównaniu do konkurencji. Jednak produkt jest tego wart, w zależności od tego, do czego chcesz go używać. Firma może wprowadzić Vision Pro w większej liczbie krajów przed czerwcową imprezą WWDC.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *