Leeds 0: 0 Chelsea: Tyler Roberts nie widzi bramki i trafia w poprzeczkę w impasie na Elland Road Football News

Obie drużyny trafiły w poprzeczkę, gdy Chelsea wznowiła swój niepokonany występ, ale ich chęć zdobycia miejsca w pierwszej czwórce była niewielkim trafieniem w remisie 0: 0 z Leeds.

Chelsea prawie objęła prowadzenie w nietypowym stylu, kiedy Luke Ayling wybił piłkę prosto na Diego Llorente i z powrotem na jego własną poprzeczkę krótko po tym, jak Leedsowi odmówiono ośmiominutowego meczu otwarcia, kiedy Patrick Bamford trafił Tylera Robertsa na spalonym gola.

Gospodarze sami uderzyli w stolarkę, gdy wspaniały występ Robertsa spadł z ramy bramki dzięki dotknięciu opuszki palca przez Edouarda Mendy.

Bramkarz wrócił do dobrej formy 10 minut po przerwie, aby poprawić i odeprzeć strzał Raphinha z bliskiej odległości, podczas gdy Kai Havertz i Antonio Rudiger testowali Illana Mesliera na drugim końcu pola.

Ale w niektórych wystawnych finałach Chelsea, w których nie udało się pokonać Francuzów pomimo siedmiu strzałów na bramkę, gracze mają trzy punkty przewagi nad piątym West Hamem, który rozegrał dwa mecze mniej niż ich londyńscy rywale.

Oceny graczy

Leeds: Meslier (7), Ayling (6), Llorente (7), Struijk (7), Alioski (6), Raphinha (6), Dallas (6), Phillips (6), Roberts (6), Harrison (5), Bamford (5).

Subskrybenci: Rodrigo (5), Costa (6), Klich (6).

Chelsea: Mendy (7), Rüdiger (7), Christensen (6), Azpilicueta (6), Ziyech (6), Jorginho (6), Kante (8), Chilwell (6), Mount (7), Havertz (5), Pulisic (6).

Subskrybenci: James (6), Werner (6), Hudson-Odoi (6).

Człowiek gry: N’Golo Kante.

Leeds odzyskuje solidność w defensywie, a Chelsea atakuje

Biorąc pod uwagę ekspansywny styl Leeds, Elland Road prawdopodobnie miało cele w menu, a pierwszy kwadrans niewiele zmniejszył oczekiwania. Wczesny gol w Leeds, zdobyty przez sprytny bieg Bamforda i miejsce dla Robertsa, został wykluczony z przewagi spalonej w trakcie przygotowań.

READ  Niemcy grają z Polską w finale United Cup

Chelsea kontrolowała wczesne posiadanie piłki, ale Meslier był bardziej dotknięty przez własnych obrońców niż przeciwników. Potężne uwolnienie Aylinga pozostawiło Mesliera z sercem w ustach, gdy wystrzeliło z Llorente i nad nim, zanim odzyskało bezpieczeństwo ze stolarki.

Wiadomości drużynowe

• Leeds powitał Pascala Struijka na rzecz Liama ​​Coopera, który został wykluczony jako jedna z czterech zmian z powodu choroby.
  • Chelsea zmienił sześć z pokonania Evertonu i odwołał Masona Mount i Christiana Pulisica w ataku.

Sam Roberts odrzucony przez bramkę po bramce Chelsea kilka minut później okazał się nieco bardziej imponujący, gdy przeciągnął piłkę w górny róg z 20 jardów i był zaledwie kilka centymetrów od impasu.

Rüdiger powinien był zrobić lepiej, gdyby rzut rożny Chelsea dotarł do niego nieoznaczony w polu karnym po tym, jak gorączkowy start już dawno opadł, ale odbił jedno z niewielu czystych otwarć bezpośrednio na Meslier.

Krótko po przerwie Havertz był winny zmarnowania kolejnego, by uczynić życie bramkarza równie prostym, kiedy został odznaczony, zanim akrobacje Mendy’ego zaprzeczyły Raphinha na turnie po powaleniu Rodrigo.

Hiszpański napastnik, który miał rzadką okazję zaimponować w ataku po wczesnej kontuzji Bamforda, następnie zmarnował wolny strzał głową z rzutu rożnego, a później stanął w obliczu zażenowania, że ​​został zmieniony niecałą godzinę po swoim ruchu.

Callum Hudson-Odoi pracował do późna na boisku z 20 jardów po swoim przybyciu, ale jego strzał w gardło Mesliera podsumował popołudnie Chelsea, kiedy przedłużyli swój niepokonany start pod Thomasem Tuchelem, ale stracili szansę na trzecie miejsce w tabeli.

Co powiedzieli menedżerowie …

Menedżer Leeds Marcelo Bielsa powiedział BT Sport: „Naprawdę doceniamy fakt, że gdyby był zwycięzca, nie bylibyśmy nim my. W pierwszej połowie zauważyli dla nas różnicę.

„W drugiej połowie byliśmy trochę lepsi. Przewaga, którą pokazali w pierwszej połowie, była większa niż przewaga, którą pokazaliśmy w drugiej połowie. Gdybyśmy nie grali w rytmie, który graliśmy, różnice byłyby między nami. znacznie większy. „

READ  FTX Crypto Cup: Praggnanandhaa pokonuje Giri i zdobywa drugie z rzędu zwycięstwo

Główny trener Chelsea Thomas Tuchel powiedział BT Sport: „Boisko było bardzo trudne do zagrania. Mieliśmy kilka szans na prowadzenie 1: 0 i na koniec nas zmartwili. Im więcej minut potrzebujesz na zdobycie gola, tym więcej pewności siebie mają.”

„Było wystarczająco dużo szans, ale czasami tak jest. Nie chcę być zbyt twardy. Tak długo, jak mamy szanse i dotknięcia w boksach i nie damy zbyt wielu szans, wyniki będą widoczne. Muszę to zaakceptować ”.

Człowiek gry – N’Golo Kante

Pomijając fakt, że Kante miał tyle odbić (3), co każdy inny na boisku, Kante odzyskał piłkę jedenaście razy.

Nie tylko to, był także siłą napędową, która doprowadziła Chelsea do przodostopia, przeprowadzając ataki i ponownie pokazując, dlaczego jest kimś więcej niż nosicielem wody w środku pola.

Wybierz fakty

• Chelsea wygrała tylko 14% z 50 meczów wyjazdowych przeciwko Leeds we wszystkich rozgrywkach (W7 R15 L28). Jest to najniższy współczynnik wygrania z jakąkolwiek drużyną, którą napotkali na ulicy co najmniej 15 razy.
  • Thomas Tuchel jest niepokonany we wszystkich 12 meczach dla Chelsea we wszystkich rozgrywkach. To najdłuższy niepokonany start menedżera w historii klubu (Felipe Scolari również 12).
  • Łączna własność Leeds wynosząca 38,1% jest najniższą ze 120 meczów ligowych pod wodzą Marcelo Bielsy.
  • Chelsea zremisowała 0: 0 w trzech z 10 meczów Premier League pod wodzą Thomasa Tuchela, więcej niż w 57 pod wodzą Franka Lamparda (2).
  • To był pierwszy remis Leeds w 19 meczach Premier League (W8 L10) od bezbramkowego remisu z Arsenalem w listopadzie. Wszystkie trzy ligowe losowania Leeds w tym sezonie odbyły się na Elland Road.
  • Chelsea straciła tylko dwa gole w swoich 10 meczach w Premier League pod wodzą Thomasa Tuchela – żaden menedżer nie stracił mniej goli w pierwszych 10 meczach w historii rozgrywek (na równi z José Mourinho w sezonie 2004/05).
  • Jedynie Ederson (15) prowadził do tej pory więcej stolików w Premier League wśród bramkarzy niż zawodnik Chelsea Édouard Mendy (14).
READ  Grupa Viaplay i T-Mobile uzgadniają umowę dystrybucyjną w Polsce

Co dalej?

Chelsea będzie gospodarzem Atletico Madryt w środę na Stamford Bridge i prowadziła 1: 0 w rewanżu ostatniej rundy pucharowej Ligi Mistrzów. Rozpoczęcie o 20:00

Wycieczka Leeds do Fulham jest na żywo Sky Sports Premier League w piątek od 19:00; Rozpoczęcie o 20:00