• Lech prowadził 1: 0 przez Standard, ale przegrał 2: 1 i stracił gola przed przerwą
  • Kolejorz będzie musiał wygrać kolejne dwa mecze, żeby myśleć o awansie – z Benfiką Lizbona i Glasgow Rangers
  • Jednak nawet dwie wygrane nie gwarantują promocji. Wiele będzie zależeć od nastawienia innych drużyn w grupie
  • Więcej takich informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Lech Poznań był trzeci w grupie z trzema punktami przed rewanżem ze Standard Liege. Belgowie byli na ostatnim miejscu i nie mieli „plam”. W tym meczu Kolejorz chciał włączyć się do walki o awans do fazy pucharowej.

Pierwszą połowę zdominowali belgijscy piłkarze, ale czerwona kartka pod koniec pierwszej połowy dała nadzieję w sercach piłkarzy i kibiców Lecha. Zostało to potwierdzone po golu Mikaela Ishaka. Ostatecznie mecz zakończył się jednak przegraną Lecha 2: 1 i obie drużyny zakończyły mecz w pierwszej dziesiątce. Kolejorz stracił decydującą bramkę w czwartej minucie przerwy.

Porażka oznacza, że ​​Lech ma trzy punkty i bardzo skomplikowała awans. Sytuacja jest prawie beznadziejna. Jest to tym bardziej prawdziwe, że Glasgow Rangers zremisowali 2: 2 w równoległym meczu tej grupy z Benfiką Lizbona. Rywale Lecha mają o dwa „punkty” więcej niż Kolejorz na dwa mecze przed końcem.

Lech może jeszcze awansować do kolejnej fazy, ale nie wszystko od niego zależy. Podstawowym wymogiem są dwa zwycięstwa Kolejorza w kolejnych meczach – z Benfiką Lizbona i Glasgow Rangers. Wszystkie możliwe scenariusze, w których Lech dojdzie do fazy pucharowej, są wymienione poniżej:

READ  10 najszybciej rozwijających się miejsc docelowych dla brytyjskich emerytów przechodzących na emeryturę za granicą

• Opcja 1: Lech wygrywa z Benfiką ORAZ Standard wygrywa z Rangers ORAZ Lech wygrywa z Rangers
  • Opcja 2: Lech wygrywa z Benfiką AND Standard wygrywa z Rangers AND Lech wygrywa z Rangers AND Standard wygrywa z Benfiką
  • Wariant 3: Lech wygra z Benfiką ORAZ Standard zremisuje z Rangers AND Lech wygra z Rangers AND Standard przegra z Benfiką ORAZ Lech będzie miał lepszy rekord bezpośrednich meczów z Rangers
  • Opcja 4: Lech wygra z Benfiką ORAZ Standard przegra z Rangers AND Lech wygra z Rangers AND Standard zremisuje z Benfiką ORAZ Lech będzie miał lepszy rekord bezpośrednich meczów z Benfiką
  • Opcja 5: Lech wygra z Benfiką ORAZ Standard przegra z Rangers AND Lech wygra z Rangers AND Standard wygra z Benfiką

Jest jeszcze jedna opcja, ale wiąże się to z tym, że jeśli się spotkasz, utworzy się mały stolik z trzema drużynami i będzie zależeć od tego, kto awansuje dalej.

• Odmiana 6: Lech wygrywa z Benfiką AND Standard porusza się z Rangers AND Lech wygrywa z Rangers AND Standard porusza się z Benfiką → potem mały stolik z trzema drużynami