Polska piłka nożna chłopców pokonała Hamiltona w mistrzostwach III Sekcji Piłki Nożnej

WERONA – Jason Victor wykorzystał rzut karny w drugiej połowie, a poniedziałkowe zwycięstwo 1:0 zapewniło polskim chłopcom pierwszy od sześciu lat tytuł III ligi piłkarskiej.

Polska (17-3-0), rozstawiona z numerem 1 w klasie D, po raz trzeci tej jesieni pokonała Hamiltona z numerem 2 (14-6-0) na stadionie Sheveron w Vernon-Verona-Sherrill i zanotowała szóstą przerwę w rozgrywkach przed bramkarzem drugiego roku Noah Lamphere.

„To jest nasze miejsce” – powiedział Victor. „To był trudny mecz, ale lubimy grać w kontakcie. To sprawia, że ​​gramy jeszcze mocniej.”

Fizyczna gra zdominowana przez obronę zakończyła się bezbramkowo w drugiej połowie. Polska przegrywała w pierwszej połowie 4:2, mimo że dużo grała w ofensywnym środku pola. Zespół Tornadoes ponownie wbił piłkę głęboko w bramkę Hamiltona w 52. minucie i otrzymał rzut z autu z lewej strony od bramkarza Coopera Roya.

Piłka po odbiciu się w polu karnym trafiła w wyprostowany nadgarstek obrońcy Hamiltona, a Polska otrzymała rzut karny za zagranie ręką przy stanie 51:39. Trener Polski Greg Haver szybko wybrał Victora do strzału jeden na jednego.

„Widziałem, jak Jason brał wiele z nich i ufam mu” – powiedział Haver.

Victor umieścił piłkę, poczekał na gwizdek sędziego i posłał niski strzał w prawą stronę. Roy również poszedł w prawo – skierował się w drugą stronę i przesunął naprzeciwko piłki, a strzał Victora trafił w tylną siatkę.

„Po prostu zrób krok do przodu i pomyśl, ile razy robiłeś to w praktyce” – powiedział Victor. „Po prostu wykonałem swoją normalną rutynę”.

Victor wybrał cel, strzelił i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Obie drużyny miały swoje szanse po strzeleniu bramki przez Victora, ale Roy, Lamphere i ich obrona stanęli na wysokości zadania. Każda drużyna zakończyła mecz ośmioma strzałami, a sześć obron Roya to o jeden więcej niż pięć strzałów Lamphere’a.

READ  Argentyna przekrada się przez baseny mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn

Dzięki temu zwycięstwu Polska weźmie udział w sobotnim meczu regionalnym z South Kortright, w którym Polska zwycięży 1:0 z Edmeston w sobotnim meczu o tytuł Sekcji IV. Polska wchodzi do ćwierćfinału stanowego z pięcioma zwycięstwami z rzędu i wygrała dziewięć z ostatnich dziesięciu meczów. Połączony zespół South Kortright i Andes przystępuje do zawodów regionalnych z bilansem 16-2-0.

South Kortright był także mistrzem IV Sekcji w 2017 roku, kiedy to Polska po raz ostatni wygrała Sekcję III. W tym roku South Kortright zwyciężyło 2:0 w rozgrywkach regionalnych.

Polska jest czterokrotnym finalistą wojewódzkim.

Tytuł klasy D był jednym z czterech przyznanych w poniedziałek tytułów. Fabius-Pompey pokonał Tully’ego 2:1 w meczu klasy C po meczu D w Weronie; Fabius-Pompey był mistrzem klasy D Sekcji III zeszłej jesieni, a w tegorocznym finale C rozstawieni byli z numerami 7 i 8, po czym wszyscy z sześciu najlepszych rozstawionych z wyjątkiem dwóch – wszyscy z Konferencji Centralnej – przed eliminacjami półfinałów.

Egzaminy końcowe dla klas AA i B odbyły się w Phoenix High School. Podobnie jak Fabius-Pompey, Christian Brothers Academy tej jesieni awansowała o klasę po zdobyciu tytułu w 2022 r., a bracia pokonali East Syracuse-Minoa 2:0 w klasie AA. Marcellus wygrał 3:2 w klasie B z trzykrotnym obrońcą tytułu Skaneatelesem.

W sobotę Westhill pokonał New Hartford 1:0 po dogrywce w finale klasy A, a Baldwinsville pokonał Liverpool 1:0 w meczu klasy AAA w Fulton High School.