Connect with us

Sport

Lawrence Okolie może dorównać Anthony’emu Joshua, zdobywając tytuł w 16. walce – ale Krzysztof Głowacki to imponujący test Boxing News

Published

on

Lawrence Okolie może dorównać szybkiemu awansowi Anthony’ego Joshuy do tytułu mistrza świata w zaledwie 16 walkach, co z pewnością jest najlepszym dowodem na to, że jego podróż w pojedynkę jest niedoceniana i inspirująca.

Niepokonany Okolie zmierzy się w sobotni wieczór z trudnym, twardym przeciwnikiem w Krzysztofie Głowackim Sky Sports, na wolne WBO Cruiserweight Championship – jeśli ostatecznie nie jest gotowy, to jest przeciwnik, który obnaży swoje mankamenty.

Ale Okolie był pewny siebie przez cały tydzień i odważnie podkreślał, że ta walka „nie jest jej punktem kulminacyjnym” i wkrótce potem przewidział przejście do wagi ciężkiej. To głupia rozmowa przed najtrudniejszym sprawdzianem, ale jako profesjonalista przeszedł do tej pory przez wszystkie poziomy.

Klienci Sky: Kup Povetkin v Whyte 2
Klienci spoza Sky: Kup Povetkin v Whyte 2

Okolie był otyły i zmienił hamburgery w McDonald’s we wschodnim Londynie w 2012 roku, podczas gdy na ulicach, które nazwał domem, odbywały się igrzyska olimpijskie.

Patrzył, jak Anthony Joshua zdobywa złoty medal w wadze superciężkiej mężczyzn i obiecał zmienić swoje życie.

Dziewięć lat później sam jest mistrzem olimpijskim, autorem i raperem, mistrzem Wielkiej Brytanii, Europy i Wspólnoty Narodów. Jest związany kontraktem z kierownictwem Joshuy 258 i dzieli go tylko kilka godzin od zdobycia tytułu mistrza świata.

To podjazd, z którego sam Joshua byłby dumny – pokonał Charlesa Martina w swojej 16. walce o pas IBF, a Okolie może dziś osiągnąć to osiągnięcie.3:08

Lawrence Okolie przepowiada swój los jako tytuł mistrza świata

Eliminacja Okoliego na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 roku przez Erislandy’ego Savona, siostrzeńca Kubańczyka Felixa Savona, była jego dopiero 26. amatorską walką. To absurd mieszać na takich wysokościach pomimo takiego braku doświadczenia.

Dorastał, poszedł do przodu, uczy się na własnej skórze i czasami jest sfrustrowany publicznie. Miał praktykę bokserską w pracy, która obejmowała serię brutalnych nokautów (Okolie ma taką moc, której nie można się nauczyć), a także kilka brzydkich bójek.

Nie jest doskonały, a to sprawia, że ​​jego droga do dzisiejszej walki o tytuł mistrza świata jest jeszcze bardziej godna podziwu.

Dwanaście przestojów po 15 walkach i lekkomyślny instynkt wąchania krwi oznaczają, że Okolie jest poważnym zagrożeniem, by zdmuchnąć Głowackiego, ale nie desperacko pragnie szybkiej walki. Nalegał: „Nie polegam na jednym dużym strzale, żeby trafić to”. Liczę, że wyląduje i wyląduję. “


0:50

Spójrz wstecz na okrutną moc KO, którą posiada Okolie

Polski Głowacki już wcześniej był na miejscu Okoliego.

Jest byłym mistrzem WBO, który wygrywał już walki o tytuł mistrza świata w trasie. W 33 walkach przegrał tylko z Oleksandrem Usykiem i Mairisem Briedisem, dwoma wybitnymi talentami Cruiserweight Division.

Okolie odważnie patrzy na innych mistrzów: „Kogoś takiego [promoter] Eddie Hearn może zagwarantować, że wezmę. Jeśli następny będzie Briedis, wezmę to, Arsen Goulamirian, wezmę to. Gdyby to była Ilunga Makabu.

“Każdy z nich, naprawdę, pójdę.”

Sąsiedztwo Lawrence
Wizerunek:
Lawrence Okolie kontra Krzysztof Głowacki w sobotni wieczór na żywo w Sky Sports

Promotor Briedisa, Kalle Sauerland, ostrzegł: „Jest oczywiście człowiekiem, którego należy pokonać w tej dywizji po zdobyciu trofeum Muhammada Alego i World Boxing Super Series.

„Ale jego kierunek wydaje się być bardziej skierowany w stronę wagi ciężkiej w 2021 roku, ale nigdy nie wiadomo”.

Okolie również widzi się w wadze ciężkiej. Był już uwikłany w ostrą wojnę na słowa z Dillian Whyte.

„Jego ambicją jest awans do wagi ciężkiej” – powiedział jego trener Shane McGuigan. „Rzadko się toczy i ślizga, zauważalne bezużyteczne rzeczy, jeśli chodzi o wagi ciężkie. Podstawowe, podstawowe rzeczy sprawdzają się w przypadku dużych facetów”.

Okolie powiedział: „Nie jestem tutaj, aby drapać się i drapać. Nie zamierzam się przedrzeć, zrobię to w imponujący sposób”.

Jeśli ta prognoza się spełni, Okolie zostanie najnowszym mistrzem świata w Wielkiej Brytanii w dywizji, którą kiedyś podbili Johnny Nelson, Tony Bellew, Enzo Maccarinelli i David Haye.

Jej cel jest dużo, dużo wyższy, ale zagraniczni konkurenci od zeszłego lata organizują kilka imprez na brytyjskich ringach.

Głowacki jest bardziej doświadczony i mądrzejszy, gdy w grę wchodzi tak duża stawka. Więc jeśli Okolie może go pokonać, to druzgocące stwierdzenie.

READ  Sandecja Nowy Sącz - Raków Częstochowa 0-3 w pierwszej rundzie Pucharu Polski
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *