Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na Junior Eurowizji 2022 – ESCXTRA.com

Published

on

Zwycięzca Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022 został wybrany. Laura Bączkiewicz będzie reprezentować Polskę na „To The Moon”. Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 odbędzie się 11 grudnia w Erewaniu w Armenii.

Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022

finał krajowy Polski, Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2022 odbył się w studiach TVP w Warszawie. Po trzech poprzednich rundach eliminacyjnych pozostała czwórka finalistów rywalizowała w dwóch rundach. W pierwszej rundzie cztery akty wykonały utwory, które miały wcześniej w półfinale. Następnie jury 50/50 i publiczne głosowanie zadecydowały, że śpiewacy przejdą do superfinału.

Jury składało się z:

  • Konrad Smuga (reżyser na Polskę na Eurowizji Junior)
  • Grzegorz Urban (dyrektor muzyczny, Szansa na Sukces)
  • Anna Cyzowska-Andura (szef agencji rozrywkowej TVP)

Dodatkowo profesjonalną opinię na temat występów przedstawiło jury w składzie Rafał (Eurowizja 2021), Viki Gabor (JESC 2019) i Marek Sierocki. Mimo że nie mieli prawa głosu.

Rysować Artysta utwór muzyczny wynik
1 Natalia Smas „Rain On Me” (Lady Gaga i Ariana Grande) wyłączony
2 Ida Wargskog „Arcade” (Duncan Laurence) wyłączony
3 Aleksander Maląg „Ktoś” (Sara James) Progresywny
4 Laura Baczkiewicz „Trzymaj moją rękę” (Lady Gaga) Progresywny

Podczas superfinału pozostali dwaj wykonawcy wykonali swoje zamierzone zgłoszenie do konkursu w Erewaniu. Po występach jury 50/50 i głosowanie publiczności ponownie wyłoniło zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na Junior Eurowizji 2022. Zwyciężyła piosenka „To The Moon” Laury Bączkiewicz.

Rysować Artysta utwór muzyczny jury Reklama Razem
1 Laura Baczkiewicz ’Na Księżyc’ 10 10 20
2 Aleksander Maląg ’Jestem w drodze’ ósmy ósmy 16

Eurowizja Juniorów 2022

To Młodzieżowy Konkurs Piosenki Eurowizji 2022 odbędzie się 11 grudnia w Kompleksie Sportowo-Koncertowym Karen Demirchyan w Erewaniu w Armenii. Po 2011 roku Erywań jest gospodarzem zawodów już po raz drugi. Łącznie 16 krajów zagra w kaukaskim narodzie Spin The Magic jeszcze w tym roku.

READ  Sekretarz USA Brouillette i Minister Naimski podpisują strategiczną umowę o współpracy między USA a Polską w zakresie rozwoju polskiego programu cywilnej energetyki jądrowej

Polska na Konkursie Piosenki Eurowizji Junior

Już w 2003 roku Polska zrobiła swoje Eurowizja Juniorów Debiut na konkursie otwarcia w Kopenhadze z Kasią Żurawik i jej wkładem Coś mnie nosi„. W finale zajęli 16. miejsce i ostatni w klasyfikacji generalnej z 3 punktami. Po kolejnym ostatnim miejscu w następnym roku, Polska zrobiła sobie przerwę od rywalizacji, zanim powróciła w 2016 roku. Od tej wczesnej porażki Polska stała się potęgą w rywalizacji juniorów. z 5 miejscami w pierwszej dziesiątce w ciągu ostatnich sześciu lat. Swoje najlepsze wyniki osiągnęli w 2018 i 2019 roku, wygrywając jeden po drugim Roksana Węgiel oraz Vicky Gabor.

W zeszłym roku publiczność i jury przegłosowało Sarę James do finału w Paryżu z „Somebody”. Szansa na Sukces: Eurowizja Junior 2021. Podczas zawodów zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej z 218 punktami.

Czy Polska może zdobyć trzecią wygraną w? JESC 2022? Daj nam znać! Bądź na bieżąco, śledząc @ESCXTRA na Twitterze, @escxtra na Instagramie, @escxtra on TikTok i jak nasz Strona na Facebooku po najnowsze aktualizacje! Pamiętaj też, aby nas śledzić na Spotify dla najnowszej muzyki z twoich ulubionych występów Eurowizji. Jak również youtube aby zobaczyć nasze reakcje na wiadomości poprzedzające konkurs w Erewaniu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *