Lakers pokonali Huskies 5:2 w Houghton

HOUGHTON, MI— Michigan Tech nr 44 przetoczył się w grze podwójnej po raz czwarty w tym sezonie, aby wykorzystać wczesny impet, ale przegrał w grze pojedynczej, spadając 5-2 do nr 20 w tenisie kobiet w Gates Tennis Center w czwartek na Great Lakes Intercollegiate Athletic Conference Grand Stan doliny.

Lakers (13-5, 6-0 GLIAC) byli niepokonani w grze konferencyjnej, podczas gdy Huskies (7-6, 4-2) przegrali swój drugi mecz z rzędu przez grę przed turniejem GLIAC.

„Myślę, że dzisiaj naprawdę dobrze walczyliśmy w grze podwójnej” – powiedziała trenerka Kristin D’Agostini-Yep. „Dzięki naszemu przeciwnikowi w grze pojedynczej. Po prostu nie zrobiliśmy wystarczająco dużo, aby wygrać”.

Leworęczna Grace Eland (Penrith, Anglia) skutecznie wykorzystała szeroki serwis po stronie promocyjnej, pomagając drużynie Huskies objąć prowadzenie 3:0 w grze podwójnej numer 1. Dominika Bobik (Wrocław, Polska) dodała dwóch pewnych siebie zwycięzców bekhendowych, którzy zaserwowali seta 6:3 przeciwko Vasilei Grivie i Taylorowi Barrettowi, którzy zajmują 12. miejsce w GVSU w grze podwójnej.

Neva Manas (Carmel, Indiana) i Ewa Podulka (Trzebnica, Polska) zajęły pierwsze miejsce w deblu, a Lauren Opalewski (Oxford, Michigan) i Emily Cojocaru (Richmond Hill, Ontario) zajęły drugie miejsce w zwartym zestawie 6 -4.

Bobik rzadko tracił punkt w drodze do wygranej 6:0 z Grivą w pierwszym secie na pierwszym miejscu w grze pojedynczej. Griva odbił się i wygrał drugą partię 6:3, ponieważ każdy zawodnik walczył dalej od linii podstawowej. Bobik przełamał serwis w punkcie meczowym, wygrywając ostatniego seta 6:3, rewanżując się przegranej 6:0, 6:1 z Grivą zeszłej wiosny.

„Dominika zagrała dziś świetnie w grze pojedynczej i podwójnej” – powiedział D’Agostini-Tak. „W tej chwili naprawdę gra pewnie”.

Drugi set zacieśnił się na 2. miejscu w grze pojedynczej po tym, jak Eland kontrolował grę w pierwszym dla Tech. Barrett objął prowadzenie 5: 0 w dogrywce, co zakończyło się wynikiem 7: 3 i wyrównał mecz po jednym secie. Barrett wyprzedził Elanda w trzecim meczu z kolejnym triumfem w dogrywce 7-3.

READ  Polski Farber ponownie łączy się z byłym kolegą z drużyny | Wiadomości, sport, praca

Manas podzielił sety z Rachel Sam na 3. miejscu, ale nie mógł utrzymać 3. miejsca. Lakers zakończyli mecz wygranymi setami prostymi, zajmując odpowiednio 5. i 6. miejsce.

Michigan Tech powraca do akcji na Dzień Seniora o 10 rano w sobotę przeciwko Ferris State. Grand Valley State kończy sezon zasadniczy w Lake Superior State. Sześć najlepszych drużyn w tabeli konferencji kwalifikuje się do postseason.

WYNIKI

podwójnie

1. MTU (Dominika Bobik/Grace Eland) lub GVSU ([12] Vasileia Griva/Taylor Barrett) 6-3
  2. MTU (Lauren Opalewski/Emily Cojocaru) kontra GVSU (Rachel Sam/Estefania Hernandez) 6-4
  3. MTU (Neva Manas/Ewa Podulka) kontra GVSU (Leonie Leister/Sophia Hannover) 6:2

Kolejność wykończeń: 3,1,2