Kwiatkowski strzela na szczyt podium na Blue

treść artykułu

Po zajęciu trzeciego miejsca pierwszego dnia ścigania, Polak Oskar Kwiatkowski wspiął się na najwyższe miejsce w piątkowym alpejskim TKO w kurorcie Blue Mountain Resort.

W tym wydarzeniu niektórzy z najlepszych na świecie snowboardzistów w slalomie równoległym biorą udział w wyścigu jeden na jednego w ramach serii FIS Snowboard Alpine World Cup.

Austriak Alexander Payer był drugi w ostatnim dniu wyścigów mężczyzn, a Włoch Roland Fischnaller był trzeci.

W wyścigach kobiet podium zostało całkowicie zamienione z poprzedniego dnia, a Niemka Ramona Hofmeister otrzymała pas mistrzowski w stylu zapaśniczym, przyznany zwycięzcy imprezy.

26-letni Hofmeister zdobył brązowy medal w slalomie równoległym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.

Drugie i trzecie miejsce zajęły Julie Zogg (Szwajcaria) i Daniela Ulbing (Austria).

Żaden kanadyjski zawodnik ponownie nie wyszedł z piątkowych eliminacji, ani mężczyzn, ani kobiet.

Ben Heldman był najszybszym kanadyjskim sportowcem, zajmując 20. miejsce, podczas gdy Aurelie Moisan ponownie prowadziła Kanadyjki, zajmując 21. miejsce. Abby Van Groningen i Anne-Laurie Bettez zajęły 24. i 25. miejsce.

W równoległym slalomie gigancie dwóch zawodników ściga się jednocześnie po równoległych trasach, a szybszy zawodnik przechodzi do następnego okrążenia. Zawodnicy muszą przejeżdżać przez bramki na tyle daleko od siebie, aby osiągnąć prędkość przekraczającą 60 km/h. Jeśli jeden zawodnik ominie bramkę, zostanie zdyskwalifikowany. Jeśli obaj kierowcy przegapią bramki, ten, który przesunął się dalej w dół toru, przechodzi do następnego okrążenia.

Zawodnicy walczą o punkty do światowego rankingu FIS i kwalifikacje olimpijskie.