Connect with us

Nauka

Kulminacyjna walka dosłownie wróciła do domu w 2022 roku

Published

on

Kulminacyjna walka dosłownie wróciła do domu w 2022 roku

To przejście na całkowicie elektryczne życie – koniec z kuchenkami gazowymi i podgrzewaczami wody – również stworzy miejsca pracy. 1 oszacowałem wylicza, że ​​IRA stworzy prawie milion rocznie ponad dekadę. Powinny one służyć zarówno regionom czerwonym, jak i niebieskim: na obszarach wiejskich mogą znajdować się farmy słoneczne lub wiatrowe, które wymagają budowy i konserwacji, podczas gdy na bardziej niebieskich obszarach miejskich znajduje się wiele budynków, które wymagają lepszej izolacji i pomp ciepła. „Cóż za wspaniała okazja dla nas do stworzenia wysoko wykwalifikowanych, dobrze płatnych miejsc pracy, których nie można łatwo zlecić na zewnątrz” — mówi Foley. „Nie możesz ocieplić swojego strychu przed Chinami”.

W coraz bardziej spolaryzowanych Stanach Zjednoczonych zielona gospodarka musi przynosić korzyści całemu spektrum politycznemu. Listopadowe wybory śródokresowe pokazały, jak poważnie amerykańscy wyborcy traktują zmiany klimatyczne. Demokraci skupili się głównie na koniec jajkapewnie, ale także w pogodziez kandydatami takimi jak senator z Nevady Katarzyna Cortez Masto i gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer bieganie – i wygrywanie – na ten temat. „Widać, że nie wywołało to żadnej reakcji w sondażach” — mówi Stokes. „Wyborcy są tym bardzo zaniepokojeni”.

Tymczasem narody europejskie ścigają się, aby zaprojektować swoje własne klimatyw dużej mierze dzięki odcięciu dostaw gazu z Rosji po jej zakończeniu inwazja na ukrainęi do wybuchy, które się wyłączyły The Gazociągi Nord Stream 1 i 2 między Rosją a Niemcami. (Na przykład Niemcy zobowiązały się tego lata zmniejszyć zużycie gazu o 20 procentaw Polsce instalacje pomp ciepła – które czterokrotnie od 2017 r— przyspieszyło po inwazji.) „Kiedy zrobi się zimno – jak styczeń, luty – będzie to problem”, mówi Philip Webber, prezes organizacji Sciences for Global Responsibility, która bada efektywność krajową Wielkiej Brytanii i uderzenie wojny Ukrainy z systemem elektroenergetycznym.

Trochę ta odpowiedź była rządowa, takie jak negocjowanie umów gazowych z innymi dostawcami, zwiększanie produkcji energii słonecznej i ograniczanie zużycia energii w przestrzeni publicznej. Pewne cięcia nastąpiły w przemyśle, zarówno w fabrykach, jak i biurowcach. Ale, podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, większość tej ochrony koncentruje się na rodzinach. W marcu Międzynarodowa Agencja Energii opublikowała ok 10-punktowy plan odzwyczajenia Unii Europejskiej od rosyjskiego gazu, a cztery z nich były skierowane bezpośrednio do konsumentów: obniżenie cen energii, zwiększenie efektywności energetycznej budynków, wyłączenie termostatów i tak, instalacja pomp ciepła.

Ale nie wszystkie wysiłki związane z finansowaniem energii są zakończone. W listopadzie, kiedy padł twój system energetyczny głębiej w kryzysrząd Wielkiej Brytanii ogłoszony wyda 7 miliardów dolarów na zwiększenie efektywności energetycznej mieszkań. Domy w Wielkiej Brytanii są notorycznie przeciekaco oznacza, że ​​ludzie potrzebują zużywać więcej energii na ogrzewanie, podczas gdy koszty energii rosną, a dostawy kurczą się. (ORAZ spalanie większej ilości drewna do ogrzewania domu nie jest to trwałe rozwiązanie.) Te 7 miliardów dolarów nie nadejdzie jednak do 2025 r., po następnych wyborach powszechnych w Wielkiej Brytanii w maju 2024 r., kiedy pro-klimatyczni politycy Partii Pracy będą mogli przejąć władzę i uchwalić znacznie bardziej ambitne plany niskoemisyjne w każdym razie. Oni wzywają 70 miliardów dolarów— 10 razy więcej — tylko na izolację domu w ciągu następnej dekady.

Lepsza izolacja i pompy ciepła są zdecydowanie nieatrakcyjnymi rozwiązaniami – i wciąż nie są wystarczająco dobrze rozmieszczone, aby zapobiec mroźnej zimie dla ludzi w miejscach najbardziej dotkniętych kryzysem energetycznym. Ale są one absolutnie krytyczne, jeśli chodzi o przyszłość. Chociaż wydarzenia z 2022 roku dostarczyły wielu zachęt, Webber mówi, że jest to przejście, które zajmie trochę czasu – i jest warte wysiłku. „Nawet jeśli nie przejmujesz się zmianami klimatycznymi, będziesz czuć się bardziej komfortowo i zużywać mniej energii” — mówi Webber. „Myślę, że chodzi o unowocześnienie standardów życia tak bardzo, jak o cokolwiek innego”.

READ  Ten tydzień w historii – tydzień 29 sierpnia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *