Connect with us

Nauka

Kryzys dostaw: minister mówi, że sytuacja w największym porcie w Wielkiej Brytanii „poprawia się”, a Brytyjczycy powinni „normalnie” kupować prezenty świąteczne | Wiadomości z Wielkiej Brytanii

Published

on

Sytuacja w największym porcie handlowym w Wielkiej Brytanii „poprawia się” i oczekuje się, że Brytyjczycy będą normalnie robić zakupy w Boże Narodzenie, powiedział minister Sky News.

Komentarze Olivera Dowdena do Kay Burley pojawiły się po dużej globalnej firmie transportowej postanowił skierować statki Felixstowe’a, obwiniając zaległości kontenerów w portach Wielkiej Brytanii, aby rozładować w innym miejscu w Europie.

Posunięcie Maerska zwiększyło obawy przed opóźnionymi dostawami, gdy rozpoczął się gorączkowy handel prenatalny.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Jakie wyzwania stoją przed brytyjską gospodarką?

Ale Dowden, przewodniczący Partii Konserwatywnej, powiedział: „Jestem przekonany, że ludzie będą mogli kupić swoje zabawki na Boże Narodzenie”.

Dodał, że sytuacja „polepsza się” i „powiedziałbym, że kupuj jak zwykle”.

Maersk poinformował, że przekierowuje kontenerowiec ważący 80 000 ton tygodniowo z Felixstowe, który obsługuje ponad jedną trzecią brytyjskiego ładunku morskiego, w celu rozładunku w innym miejscu w Europie.

Mniejsze statki byłyby wówczas wykorzystywane do dostaw do Wielkiej Brytanii do Felixstowe lub innego portu, wyjaśnił rzecznik firmy, ponieważ mniejsze nabrzeża miały obecnie większą pojemność dla przychodzących towarów.

Mówią, że wysokie zapotrzebowanie na przestrzeń wysyłkową na całym świecie, w połączeniu z niedoborem kierowców ciężarówek, zmniejszyło kontenery w największych nabrzeżach Felixstowe, ale dodali, że port w Wielkiej Brytanii nie był jedynym, który od czasu do czasu doświadczał wąskich gardeł.

Brytyjskie Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewozów Towarowych poinformowało Sky News, że czas oczekiwania – czas oczekiwania kontenera na odbiór w Felixstowe – prawie się podwoił do zaledwie 10 dni w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Maersk ostrzegł również, że rosnące opóźnienia mogą oznaczać, że detaliści będą zmuszeni do priorytetowego traktowania tego, co wysyłają, aby poradzić sobie z zatłoczeniem.

READ  Rakieta Virgin Galactic wznosi się z Nowego Meksyku

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

„Wstrząsy podażowe” wywołane przez COVID i Brexit

Rzecznik portu, który obsługuje ponad jedną trzecią brytyjskich ładunków morskich, powiedział: „Szczyt prenatalny w połączeniu z niedoborami transportu, zatłoczonymi terminalami śródlądowymi, słabą niezawodnością rozkładów statków i pandemią spowodował wzrost liczby kontenerów w porcie.

„Zdecydowana większość kontenerów importowych jest przygotowana do odbioru w ciągu kilku minut od przybycia, a ponad 1000 rezerwacji przewoźników jest niewykorzystanych przez większość dni.

„Jednak sytuacja się poprawia i w tym tygodniu jest więcej wolnego miejsca na kontenery importowe niż kiedykolwiek od początku lipca, kiedy wpływ na łańcuch dostaw zaczął się pogarszać”.

Dowden powiedział, że rząd „przezwycięża te wyzwania”.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Firmy w całej Wielkiej Brytanii zgłosiły w ostatnich miesiącach poważne problemy w swoich łańcuchach dostaw, pozostawiając niektóre półki puste. Sky News wyjaśnia, co powoduje te niedobory.

„Jednak wyraźnie istnieje poważny problem, zwłaszcza z kierowcami ciężkich pojazdów, nie tylko tutaj, ale w całej Europie” – powiedział.

„Polska, USA, a nawet Chiny mają to wyzwanie, więc podejmujemy kroki, aby mu sprostać, czy to poprzez szkolenie, ponad 5000 wakatów na szkolenie kierowców samochodów ciężarowych, uelastyczniając ten proces.

„Pracujemy nad tymi wyzwaniami, aby im sprostać”.

Pan Dowden dodał: „Rząd jest bardzo zaniepokojony tymi wyzwaniami i stara się im sprostać… Musimy zdobyć umiejętności tutaj, mieć te lepiej płatne miejsca pracy”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *