Connect with us

Nauka

Kryzys demokracji konstytucyjnej w centrum uwagi WSU Foley Institute | WSU Insider

Published

on

Czterech czołowych ekspertów w dziedzinie demokracji konstytucyjnej w tym kraju omówi obecne kryzysy w Stanach Zjednoczonych i za granicą podczas serii bezpłatnych wydarzeń internetowych, które rozpoczną się w środę 16 lutego.

Imprezy popołudniowe są organizowane przez Thomas S. Foley Institute for Public and Public Service na Washington State University, którego misją jest informowanie opinii publicznej o amerykańskim rządzie i instytucjach demokratycznych, zachęcanie do służby publicznej i promowanie badań nad polityką akademicką, instytucji publicznych i politycznych.

„W ostatnich latach hiperpartyjność i polaryzacja poważnie wystawiły na próbę amerykańskie struktury konstytucyjne i normy demokratyczne. W zeszłym roku byliśmy świadkami dwóch oskarżeń urzędującego prezydenta i powstania, które zbezcześciło stolicę narodu ”- powiedział Cornell Clayton, wybitny profesor nauk politycznych w CO Johnson i dyrektor Foley Institute. „Żyjemy w czasach zagrożenia, które niemal nie mają analogii do demokratycznych rządów tutaj i w innych częściach świata”.

Eric Foner, Profesor emerytowany historii na DeWitt Clinton na Columbia University, wygłosi 16 lutego inauguracyjny wykład Foley Distinguished „Kryzys w kontekście historycznym.

Wiele książek Fona zawiera Próba ognia: Abraham Lincoln i amerykańskie niewolnictwo, który zdobył nagrody Pulitzera, Bancrofta i Lincolna w 2011 roku; A House Divided: America in the Age of Lincoln, Reconstruction: America’s Unfinished Revolution 1863-1877; Polityka i ideologia w dobie wojny domowej; i twoja ostatnia książka, Portal do wolności: ukryta historia podziemnej kolei.

Bruce Ackerman, Profesor prawa i nauk politycznych, Sterling na Uniwersytecie Yale, będzie kontynuował wykład „Czy Trump był symptomem dysfunkcji konstytucyjnej?”. w czwartek 25 lutego.

Jest autorem 19 książek z zakresu prawa konstytucyjnego i historii, filozofii politycznej i porządku publicznego, w tym wielokrotnie nagradzanej, trzytomowej serii poświęconej rozwojowi amerykańskiej konstytucji, My ludziei ostatnią książkę Rewolucyjne konstytucje, która przedstawia kryzys konstytucyjny w perspektywie historycznej, porównując powojenne doświadczenia demokratycznych narodów na całym świecie. Jest dowódcą Orderu Zasługi Francji, członkiem American Law Institute i American Academy of Arts and Sciences, a American Philosophical Society przyznało mu nagrodę Henry Phillips Award za pracę nad prawoznawstwem.

READ  Wysokie ceny energii prowadzą do renesansu węgla w Czechach

Stephen Lark, Pelatiah Perit, profesor nauk politycznych i społecznych, również w Yale, wygłosi trzeci wykład: „Kurs rebeliantów amerykańskiej demokracji prezydenckiej” w czwartek 4 marca.

Skowronek był profesorem wizytującym Wynant w Rothermere American Institute, Balliol College w Oksfordzie, a także był członkiem Woodrow Wilson International Center for Scholars, a także był przewodniczącym American Civilization w École des Hautes Études en Sciences Sociales w Paryżu. Jego wiele książek to Stan polityki: sytuacja amerykańska (z Karen Orren); Prezydenci polityczni robią: przywództwo od Johna Adamsa do Billa Clintona, Dążenie do rozwoju politycznego Ameryki (z Karen Orren); i Przywództwo prezydenta w czasach politycznych: powtórka i ponowna ocena.

Kim Lane ScheppeleLaurance S. Rockefeller, profesor socjologii i spraw międzynarodowych na Uniwersytecie Princeton, wygłosi we wtorek 15 marca ostatni wykład z cyklu „Kryzys demokracji w kontekście globalnym”.

Scheppele publikował obszernie w czasopismach prawniczych i społecznych w kilku językach. Jest członkiem z wyboru American Academy of Arts and Sciences oraz International Academy of Comparative Law. W 2014 roku otrzymała nagrodę Kalven Award od Stowarzyszenia Prawa i Społeczeństwa za wpływowe stypendium. W latach 2017-2019 została wybrana na prezesa Stowarzyszenia Prawo i Społeczeństwo. Od 2010 roku dokumentuje narodziny legalizmu autokratycznego najpierw na Węgrzech, w Polsce i innych częściach świata.

Wszystkie nadchodzące nagrane wydarzenia online Foley Institute można oglądać bezpośrednio z kanału YouTube instytutu: https://www.youtube.com/c/FoleyInstitute. Aby zapisać się na otrzymywanie powiadomień e-mail o nadchodzących wydarzeniach, wyślij wiadomość e-mail [email protected].

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.